Nepečený nutellový zákusek

Nebíčko v tlamičce! Nepečené řezy, připravené za pár minut. Chuťově fantastické. Konkurenci k tomuto zákusku jen tak lehce nenajdete.

Přidal:admin, 21.5.2015
Kategorie: Koláče, cukroví, Nepečené
Nepečený nutellový zákusek

Suroviny

Základ:
250 gkakaové sušenky
40 gmáslo
100 mlbroskvový džus
30 gčokoládový prášek (pro přípravu horké čokolády)
Krém:
250 gsmetanový sýr (Mascarpone, Philadelphia...)
50 gmoučkový cukr
150 gNutella
500 mlsmetana ke šlehání
Vrch:
150 gčokoláda
150 mlsmetana ke šlehání

Postup přípravy

  1. Sušenky pomocí mixéru rozdrtíme na jemný prášek, přidáme čokoládový prášek a postupně přidáváme rozpuštěné máslo střídavě s džusem (můžeme zvolit i multivitamin nebo meruňku).
  2. Připravenou směs rukama utlačíme na dno formy o průměru 26 cm, kterou jsme vyložili papírem a odložíme do chladničky.
  3. Nutellu rozpustíme ve vodní lázni a odstavíme.
  4. Smetanový sýr spolu s moučkovým cukrem utřeme do hladka. Hmotu rozdělíme na 2 části. Polovinu vyšlehané šlehačky přidáme do smetanového sýra utřeného s cukrem a druhou polovinu přidáme k roztavené Nutelle. K vymícháné nutele spolu se šlehačkou přidáme druhou polovinu smetanového sýra s cukrem a promícháme.
  5. Smetanu na polevu zahřejeme (pozor, nevaříme!) a odstavíme z ohně. Přidáme na kousky nalámanou čokoládu a mícháním ji rozpustíme.
  6. Na základ navrstvíme bílou nádivku, na bílou nádivku navrstvíme nutellovú nádivku a na vrch navrstvíme připravenou polevu ze smetany a čokolády. Necháme ztuhnout a podáváme. Dobrou chuť!

Zdroj: Coolinarika