NejRecept.cz Sladká jídla Palačinky Jak zabránit přichytávání palačinek k pánvi? Dokonalé palačinky nasladko, naslano i pro fitness nadšence.
Jak zabránit přichytávání palačinek k pánvi? Dokonalé palačinky nasladko, naslano i pro fitness nadšence.
Recept Jak zabránit přichytávání palačinek k pánvi? Dokonalé palačinky nasladko, naslano i pro fitness nadšence.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Mineralka Mineralka    ·   7.3.2023

Jak zabránit přichytávání palačinek k pánvi? Dokonalé palačinky nasladko, naslano i pro fitness nadšence.

Palačinky jsou oblíbeným pokrmem každého, protože jsou snadné na přípravu a dají se servírovat na všechny způsoby. Jak docílit toho, aby se vám každá palačinka povedla a chutnala božsky? Vyzkoušejte osvědčené triky kuchařů, díky nimž se nepovedené palačinky stanou minulostí.

Jak na nadýchané a kypré palačinkové těsto?

Nevypadá vaše palačinkové těsto tak, jak jste si jej představovali? Připravte si zvlášť suché a mokré přísady a jakmile je smícháte, nechte těsto alespoň 30 minut odpočívat. Tak se přirozeně zbaví hrudek, protože mouka se během této doby přirozeně rozpustí v mléku. Pro nadýchanější a kypřejší těsto do něj přidejte kapku sodovky. Oblíbený trik kuchařů spočívá také v tom, že se do palačinkového těsta přidá olej. Ten totiž zajistí že palačinky budou krásně jemné a tenké.

Příprava receptu Jak zabránit přichytávání palačinek k pánvi? Dokonalé palačinky nasladko, naslano i pro fitness nadšence., krok 1

Jak zabránit připálení a přichytávání palačinek k pánvi?

Stává se vám, že se vám při smažení palačinky přilepí k pánvi a výsledkem je tak spíše trhanec než celistvá palačinka?

Existuje pár triků, jak tomu zabránit:

  • Palačinky vždy smažte pouze na rozpálené pánvi, tu potírejte jen slabou vrstvou oleje a buďte trpěliví.
  • Palačinku otáčejte až ve chvíli, kdy se pustí pánve.
  • K přípravě palačinek se nejlépe hodí speciální palačinkové pánve, ale dobrou službu vám poskytnou také pánve teflonové a litinové.
  • Palačinkové těsto lijte krouživými pohyby a pohlídejte si, aby se rovnoměrně rozlilo po celé ploše pánvičky.
  • Pokud si připravujete palačinky nasladko, snažte se do těsta nepřidávat příliš cukru, protože i to může způsobit přichytávání k pánvi.

Palačinky nasladko

Milujete palačinky s jahodovou marmeládou nebo Nutellou? Nebojte se trochu experimentovat a vyzkoušejte také palačinky s tvarohem, čerstvým ovocem a posypané čokoládou. Skvěle chutnají palačinky s mangovým či hruškovým chutney, citronovou, pomerančovou i žloutkovou omáčkou a naprosto božské jsou i zapékané palačinky plněné tvarohem.

Palačinky naslano

Palačinky jsou nejenom sladkou tečkou, ale také oblíbenou svačinou i hlavním chodem. Jak si je připravit naslano? Některé slané suroviny lze přidat přímo do těsta. Kupříkladu špenátové palačinky podávané s tvarohem a posypané sýrem jsou neskutečnou lahůdkou.

Ovšem špenát není jedinou surovinou, jež lze s palačinkami kombinovat. Možností je nespočet. Sýrové palačinky s koprem, palačinky plněné salátem a bylinkami podávané se smetanovým dipem či palačinky plněné slaninou, to je jen několik příkladů neodolatelných receptů, které nelze nemilovat.

Příprava receptu Jak zabránit přichytávání palačinek k pánvi? Dokonalé palačinky nasladko, naslano i pro fitness nadšence., krok 2

Jak si připravit palačinkový dort

Chcete vyrobit netradiční narozeninový dort? Vyzkoušejte ten z palačinek. Palačinkový dort se skládá z palačinek naskládaných na sebe a mezi každou vrstvou nesmí chybět chutná náplň. Stačí si tedy připravit dostatečné množství palačinek, a pak si s nimi vyhrát a netradiční dort je na světě. Pokud jej ozdobíte čerstvým ovocem, bude doopravdy k nakousnutí. Prokládat jej můžete krémem z tvaru či smetany.

Fitness palačinky

Věnujete se cvičení a váš denní příjem sacharidů je značně omezený? To ještě není důvod k tomu, abyste si nedopřáli pár palačinek. Fitness palačinky bez cukru a bílé mouky chutnají božsky a určitě vám zlepší náladu. Stejně tak i cuketovo-sýrové palačinky, po nichž se jenom zapráší. A vyzkoušet byste rozhodně měli i celerové palačinky.

Buďte při servírování palačinek kreativní a zkoušejte přidávat nejrůznější suroviny. Nezáleží na tom, zda budou sladké, nebo slané, protože palačinky chutnají skvěle na všechny způsoby.

Sbírku nejlepších receptů na palačinky naleznete níže.

1. 16 nejlepších receptů na palačinky, které si můžete připravit na různé způsoby

Máte v oblibě palačinky? S těmito recepty palačinky dostanete na jiný level. Sestavili jsme pro vás ty nejlepší a věříme, že si pochutnáte.

Recept najdete ZDE

16 nejlepších receptů na palačinky, které si můžete připravit na různé způsoby

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář