NejRecept.cz Sváteční pečení Valentýn Nejlepší afrodiziakální potraviny: Co s vámi udělá chilli paprička či jaká tajemná bylina vás neskutečně navnadí?
Nejlepší afrodiziakální potraviny: Co s vámi udělá chilli paprička či jaká tajemná bylina vás neskutečně navnadí?
Recept Nejlepší afrodiziakální potraviny: Co s vámi udělá chilli paprička či jaká tajemná bylina vás neskutečně navnadí?
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   26.1.2023

Nejlepší afrodiziakální potraviny: Co s vámi udělá chilli paprička či jaká tajemná bylina vás neskutečně navnadí?

Pokud si chcete udělat pěkný večer ve dvou a chcete se naladit na tu správnou vlnu, nespoléhejte na alkohol nebo zázračné pilulky z lékárny. Jako přírodní afrodiziaka působí celá řada potravin, některé možná máte i doma. Můžete si tak udělat příjemnou večeři, která vás nasměruje tím správným směrem. Po večeři můžete zamířit rovnou do ložnice.

Troška bublinek neuškodí

Přemíra alkoholu možná zapříčiní, že vám protějšek bude připadat přitažlivější, ale pozor na to. Zvláště u mužů dochází obvykle k nežádoucímu efektu, protože alkohol, zvláště pak ve větším množství, způsobuje poruchy mužské vitality. Jinak je to ale se šampaňským. Šampaňské si koneckonců spojujeme s pěknými a romantickými chvilkami ve dvou.

Navíc, když do něj přidáte ještě kousky jahod, máte o romantiku postaráno. Šampaňské obsahuje etylalkohol, co pomůže odbourat úzkost, uklidní vás, a navíc povzbudí chuť na sex. Jestliže si tak dopřejete opravdu jen jednu nebo dvě skleničky šampaňského, dostanete se do té správné euforie.

Vsaďte na ústřice

Mořské plody, a zejména ústřice jsou již dlouho považovány za nejlepší přírodní afrodiziaka. Navíc jde o pochoutku, kterou nekonzumujeme často, takže příprava a následná konzumace ústřic bude mít své kouzlo. Ústřice obsahují celou řadu tělu prospěšných látek, stejně jako mořské ryby a mořské plody. Co je ale nejdůležitější, jsou významným zdrojem zinku. Ten je důležitý pro tvorbu serotoninu, dále je nezbytný pro tvorbu kvalitních spermií a má vliv i na plodnost.

Chilli papričky vás nažhaví

Určitě nesmíme opomenout ani chilli papričky. Jsou pálivé, a rozhodně vás rozohní. Navíc jsou zdravé. Chilli papričky podporují prokrvení, po jejich konzumaci se tak výrazně zvyšuje citlivost pohlavních orgánů, dodávají rovněž energii. Tahle kombinace je v ložnici k nezaplacení. Chilli papričky tak zlepší potenci a téměř okamžitě pocítíte i zvýšení libida.

Prastará a velmi účinná bylina

Možná jste již slyšeli o zázračné bylince pocházející z peruánských And. Ano, hádáte správně, jedná se o macu. Maca je účinná bylinka, využívá se její kořen a ten je rovněž spojován s plodností a sexuální touhou. Mužům navíc maca pomáhá i při problémech s výkonem. Mohou ji ale užívat i zdraví jedinci, a to jak muži, tak i ženy. A jelikož jde o bylinku, její používání je bezpečné, navíc maca nemá téměř žádné negativní vedlejší účinky.

Koření, které ošálí smysly

Vsadit pak můžete při přípravě večeře i na bylinky, které jsou hodně aromatické a obsahují éterické oleje. Díky tomu povzbudíte své milostné touhy také velmi rychle. Mezi koření s afrodiziakálními účinky patří:

  1. vanilka,
  2. bazalka,
  3. skořice,
  4. anýz,
  5. šalvěj,
  6. koriandr.

Přírodní afrodiziaka mají mnohdy větší moc než jakékoliv jiné prostředky. Vyzkoušíte je?

Různé afrodiziakální potraviny můžete doplnit i připraveným valentýnským dezertem. Recepty k inspiraci naleznete níže.

1. Valentýnský jahodový dortík

Připravte si i vy tento krémový dortík na blížícího se Valentýna. Vždyť co může být víc, než s láskou upečený koláček.

Recept najdete ZDE

Recept Valentýnský jahodový dortík

2. Párty srdíčka so sýrem a šunkou

Proces přípravy je velmi jednoduchý a chuť fenomenální. Pokud máte rádi pizzu, připravte si srdíčka. Těsto je bez kynutí. Autor: Jaja79

Recept najdete ZDE

Recept Párty srdíčka so sýrem a šunkou

3. Valentýnská snídaně

Začněte hned ráno v tento den (svátek zamilovaných) romantickou dobrotou, která odstartuje den plný romantiky a lásky. Vždyť ne jen tak se říká, že láska prochází žaludkem.

Recept najdete ZDE

Recept Valentýnská snídaně

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář