3BIT řezy z BEBE sušenek (NEPEČENÉ)

Nepečené zákusky jsou ty nej! BEBE sušenky v kombinaci s karamelovou a vanilkovou nádivkou jsou neodolatelné. Na vrchu vyšlehaného šlehačka posypaná strouhanou čokoládou. Byla to řádná kalorická bomba, pokud máte rádi velmi sladké koláče, ať se líbí, tento recept je právě pro vás :) Určitě vyzkoušejte, jeden z těch lepších nepečených koláčků :) Autor: Jaja79

Přidal:, 20.3.2015
Kategorie: Dezerty, Moučníky, Nepečené dezerty
Recept 3BIT řezy z BEBE sušenek (NEPEČENÉ)

Suroviny

Základ:
300 gBEBE sušenky
200 gmáslo
Karamelová vrstva:
170 ghnědý cukr
140 mlsmetana ke šlehání
60 gmáslo
Vanilkový krém:
500 mlmléka
2 ksžloutky
2 lžícekr. cukr
1 bal.vanilkový pudink
1 lžícehladká mouka (vrchovatá lžíce - cca 40 g)
50 gmáslo
Šlehačka:
200 mlsmetana ke šlehání
1 lžícemoučkový cukr
1 bal.ztužovač
Vrch:
čokoláda na strouhání

Postup přípravy

  1. Připravíme si formu o rozměru 22x22 cm. Na dno navrstvíme 1/2 sušenkovou masy - sušenky jsme rozdrtili a přidali k nim rozpuštěné máslo.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  2. Hnědý cukr, smetanu a máslo dáme do menšího hrnce. Zahříváme na mírném ohni a za občasného míchání uvaříme hustou hmotu (cca 15 - 20 minut vaříme).
  3. Uvařený karamel navrstvíme na sušenkové těsto a pěkně uhladíme. Navrstvíme druhou polovinu sušenkového těsta.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. V 150 ml mléka zpracuje žloutka, kr. cukr, vanilkový pudink a hladkou mouku. Zbylé mléko přivedeme do varu, přidáme pudinkovou směs a uvaříme hustý krém. Hustý krém odstavíme z ohně a necháme mírně vychladnout. Následně přidáme máslo a mícháním ho rozpustíme.
  5. Mírně teplý krém navrstvíme na druhou vrstvu sušenek. Necháme zcela vychladnout.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  6. Na vrch navrstvíme vyšlehanou šlehačku s cukrem a ztužovačem. Posypeme strouhanou čokoládou. Dobrou chuť!