Arašídové nepečené řezy

Pokud máte rádi arašídy a sladké koláčky, toto je správná volba pustit se do přípravy výborného zákusku. Arašídové řezy, které se nepečou jsou famózní.

Přidal:, 9.2.2015
Kategorie: Dezerty, Koláče, cukroví, Nepečené dezerty
Recept Arašídové nepečené řezy

Suroviny

Budeme potřebovat:
300 gmoučkový cukr
200 mlvoda
200 gmáslo
300 gnesolené arašídy
300 gsušenky BEBE
50 gčokoláda (nebo kakao)
150 gčokoláda na polevu

Postup přípravy

  1. Vodu a cukr si dáme na oheň - povaříme 4-5 minut. Následně přidáme máslo a počkáme, dokud se nerozpustí.Tip: Jahodový džem bez chemie
  2. Arašídy a sušenky si rozdrtíme pomocí mixéru (dostaneme jednotnou hladkou směs). Arašídovou směs postupně přidáváme do vody a mícháme.
  3. Připravenou hmotu si rozdělíme na 3 části. Do jedné si přidáme rozpuštěnou čokoládu (nebo kakao) a důkladně promícháme.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  4. Připravíme si formu, do které budeme vrstvit jednotlivé hmoty. Vyložíme ji potravinářskou fólií. Světlou směs si navrstvíme na dno formy. Pokračujeme tmavým těstem a ukončíme to znovu světlým těstem.
  5. Vrch polijeme rozpuštěnou čokoládou a dáme do lednice ztuhnout. Nakrájíme na úhledné řezy a podáváme. Dobrou chuť!Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.

Zdroj: Coolinarika