Babiččiny trubičky s karamelovým krémem

Recept Babiččiny trubičky s karamelovým krémem
FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Letos jsem zkoušela nový recept na trubičky a byl neskutečný. Asi jiné už nebudu dělat. No to píšu teď, ale když objevím znovu nový, bude mě táhnout zkusit něco nového jako tohoto roku. S těstem se pracovalo luxusně, pěkně šly trubičky i dole z formy a vůbec se nelámaly. Kraje jsem smáčela v čokoládě a plnila jsem je karamelovým krémem (salko + máslo). Autor: Petra H.

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

SUROVINY

Těsto:

400 ghladké mouky
100 gmoučkového cukru
100 gmletých ořechů
1 lžičkakakaa
1 ksvejce
250 ghery

Poleva:

100 gčokolády na vaření
50 gztuženého tuku

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT
  1. Já vždy na vánoční cukrovíčko mouku prosívám, abych měla těsto vláčné. Tak se můžeme pustit do přípravy. Mouku prosejeme na pracovní desku, přidáme i moučkový cukr, mleté ​​oříšky a kakao. Do středu uděláme důlek, rozklepneme vajíčko a nakrájíme na menší kousky nakrájený tuk.
  2. Vše zpracujeme rukou a takto prirpavené těsto rozválíme na tenký plát, který podle pravítka nakrájíme na pásy, které si podle kovových trubiček nakrájíme na menší obdélničky.
  3. Natočené těsto na kovové trubičky upečeme při teplotě 180 stupňů. Pečeme asi 10 minut, ale třeba sledovat, protože záleží na tloušťce natočeného těsta a samozřejmě i na velikosti trubiček.
  4. Upečené vyjmeme a ještě teplé stáhneme. Studené by vám už nešly stáhnout. Ale dávejte pozor, kovové trubičky jsou horké - pálí.
  5. Konce namočíme do čokoládové polevy a naplníme krémem. Já jsem plnila klasikou - karamelové salko jsem vyšlehala s máslem.

Zdroj: mamincinyrecepty

PODĚLTE SE O RECEPT S OSTATNÍMI
INSPIRACE NA KAŽDÝ DEN
KOMENTÁŘE K RECEPTU
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit