NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Ořechové cukroví Babiččiny trubičky s karamelovým krémem
Babiččiny trubičky s karamelovým krémem
Recept Babiččiny trubičky s karamelovým krémem
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Petra H Petra H    ·   18.12.2017

Babiččiny trubičky s karamelovým krémem

Letos jsem zkoušela nový recept na trubičky a byl neskutečný. Asi jiné už nebudu dělat. No to píšu teď, ale když objevím znovu nový, bude mě táhnout zkusit něco nového jako tohoto roku. S těstem se pracovalo luxusně, pěkně šly trubičky i dole z formy a vůbec se nelámaly. Kraje jsem smáčela v čokoládě a plnila jsem je karamelovým krémem (salko + máslo). Autor: Petra H.

Sdílet na Facebooku
Suroviny

Těsto:

400 g
hladké mouky
100 g
moučkového cukru
100 g
mletých ořechů
1 lžička
kakaa
1 ks
vejce
250 g
hery

Poleva:

100 g
čokolády na vaření
50 g
ztuženého tuku
Postup receptu
Vytisknout
  1. Já vždy na vánoční cukrovíčko mouku prosívám, abych měla těsto vláčné. Tak se můžeme pustit do přípravy. Mouku prosejeme na pracovní desku, přidáme i moučkový cukr, mleté ​​oříšky a kakao. Do středu uděláme důlek, rozklepneme vajíčko a nakrájíme na menší kousky nakrájený tuk.
  2. Vše zpracujeme rukou a takto prirpavené těsto rozválíme na tenký plát, který podle pravítka nakrájíme na pásy, které si podle kovových trubiček nakrájíme na menší obdélničky.
  3. Natočené těsto na kovové trubičky upečeme při teplotě 180 stupňů. Pečeme asi 10 minut, ale třeba sledovat, protože záleží na tloušťce natočeného těsta a samozřejmě i na velikosti trubiček.
  4. Upečené vyjmeme a ještě teplé stáhneme. Studené by vám už nešly stáhnout. Ale dávejte pozor, kovové trubičky jsou horké - pálí.
  5. Konce namočíme do čokoládové polevy a naplníme krémem. Já jsem plnila klasikou - karamelové salko jsem vyšlehala s máslem.

Zdroj: mamincinyrecepty

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář