NejRecept.cz Dezerty Moučníky Banánové řezy s pařížskou čokoládou a povidly (fotorecept)
Banánové řezy s pařížskou čokoládou a povidly (fotorecept)
Banánové řezy s pařížskou čokoládou a povidly (fotorecept)
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Izabella929@azet.sk Izabella929@azet.sk    ·   6.11.2017

Banánové řezy s pařížskou čokoládou a povidly (fotorecept)

Dnes přináším pro vás velmi chutné banánové řezy s pařížskou čokoládou no a korpus jsem natírala domácí povidly. Domácí, chutná u nás se jmenuje drienková. Určitě vyzkoušejte, protože šlehačka, čokoláda, banány, to je nejlepší kombinace při sladkých dezertech. Je sice finančně náročnější, ale stojí za vyzkoušení. Autor: Izabelka

Suroviny

Na kakaové těsto: 2x

4 ks
vejce
4 PL
krystalový cukr
4 PL
teplá voda
4 PL
polohrubá mouka
1 ČL
prášek do pečiva
na špic nože
soda bikarbona
2 PL
holandské kakao

Pařížská čokoláda:

500 ml
šlehačka 36%
200 g
hořká čokoláda
1 bal.
smetafix

Šlehačka NA ZDOBENÍ:

250 ml
šlehačka 36%
1 PL
krystalový cukr
1 bal.
smetafix
4 PL
povidla
Postup receptu
Vytisknout
  1. Den předem jsem jsem připravila pařížskou čokoládu, protože musí odstát v lednici alespoň 12. hod. Do rendlíka jsem vylila šlehačku, nalámala čokoládu a přidala jsem kakao. Míchala jsem pokud se čokoláda a kakao neroztálo. Když začala šlehačková hmota vřít, sporák jsem vypnula a nechala vychladnout. Vychladlou jsem uložila do chladničky. Pak jsem ji mixérem vyšlehala na hustou hmotu.
  2. Připravila jsem si kakaové korpusy. Do mísy jsem dala 4 vejce, přidala jsem cukr teplou vodu. Utřela jsem do pěny. Mouku, prášek do pečiva, sodu a kakao jsem smíchala a prosévala do vaječné hmoty v malých dávkách opatrně vmíchala do těsta. Plech jsem vystlala pečícím papírem a těsto jsem vylila a upravila. Troubu jsem nechala vyhřát na 180 st. a těsto se peklo 10 min. Zatímco se pekl první korpus, připravila jsem si těsto i na druhý podobně jako první. Oba upečené korpusy jsem nechala chladit na mřížce.
  3. Na podnos jsem uložila první korpus a natřela jsem ho povidly. Na povidla jsem uložila 4 PL pařížské čokolády. Na čokoládu jsem uložila banány, které jsem prekrojila na polovinu po délce.
  4. Na banány jsem natřela zbytek pařížské šlehačky. Zakryla jsem druhým korpusem. Uložila jsem ho na noc do chladničky. Druhý den jsem ho nakrájela horkým nožem na řezy. Ozdobila šlehačkou. Přejím vám dobrou chuť.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář