Banány skryté pod tvarohovým kožíškem se sekanými oříšky

Rychlý dezert bez pečení, který potěší i náročného mlsouna. Je to sice jen banán s tvarohovo kakaovým krémem, ale garantuji vám, že tento dezert zařadíte mezi své oblíbené hned po prvním soustu, které ochutnáte. Oříšky nemusí být vlašské, ale například i pekanové nebo lískové, případně ještě pistácie, ale dejte pozor, abyste to neposypali slanými pistáciemi.

Recept Banány skryté pod tvarohovým kožíškem se sekanými oříšky

Suroviny

2 ksbanán
400 gtvaroh
50 gzakysaná smetana
100 gmáslo
2 PLkakao
2 PLmléko
1/2 šálkumoučkový cukr
1 bal.vanilkový cukr
vlašské posekané oříšky na ozdobu

Postup přípravy

  1. Tvaroh, cukr, vanilku a máslo pokojové teploty vymícháme mixérem do pěny. Přidáme zakysanou smetanu a vařečkou jemně promícháme.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  2. Banán očistíme, překrojíme podélně na polovinu a uložíme na talíř. Potřeme ho připravenou tvarohovou náplní.
  3. Kakao, mléko, lžičku másla a cukr podle chuti smícháme a ohřejeme, abychom dostali lesklou polevu. Polevou zalijeme tvarohový krém a vrch posypeme sekanými oříšky.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Je to opravdu jednoduchý dezert, který máte připravený za pár minut. Pokud máte rádi více banánové, nemusíte ho překrajovat na polovinu. Můžete i celý, ale lépe drží na talíři banán překrojený podélně na polovinu.

Zdroj: Vk