NejRecept.cz Dezerty Koláče Barack Obama řezy
Barack Obama řezy
Recept Barack Obama řezy
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   25.11.2016

Barack Obama řezy

Nejdřív mě název tohoto zákusku pobavil, ale i tak jsem neodolala a musela jsem vyzkoušet. Extra čokoládový zákusek, který padne vhod po nedělním obědě, ke kávičce nebo k šálku čaje. Autor: Izabelka

Suroviny

Těsto 2x:

6 ks
vejce
240 g
cukr moučkový
125 g
máslo
120 g
čokoláda hořká
50 g
mouka hladká speciál
špetka
sůl
na špic nože
soda bikarbona
250 ml
džem meruňkový domácí

Krém pařížský:

500 ml
smetana 33%
250 g
čokoláda hořká

Na vrch čoko poleva:

200 g
čokoláda hořká
1 PL
smetana
1 PL
olej
1 PL
máslo
Postup receptu
Vytisknout
 1. Podle receptu se má z jedné dávky - 6 vajec upéct jeden korpus, který se má rozříznou podélně na poloviny a naplnit meruňkovým lekvárom. Jenom já všechny recepty vylepšuji a tento zákusek jsem obohatila pařížskou šľahačkou. Tak jsem upekla všechny korpusy po jednom, aby byly všechny rovnaké. Při receptu jsem pokračovala tak, že mezi dva spodní korpusy jsem okrel povidel dala i pařížskou šľahačku. Mezi druhý a třetí korpus jsem dala pouze džem a opět mezi třetí a čtvrtý kromě povidel i šľahačku. Takhle sestavený koláč jsem dala ztuhnout na noc do chladničky.
 2. Tak, rozbila jsem 3 vejce, k bílkem jsem přidala špetku soli vyšlehala tuhý sníh a přidala jednu lžíci cukru a došlahala. Ke žloutkům jsem přidala zbytek cukru a utřela do pěny.
 3. Během šlehání jsem přidala i máslo a pořádně prošlehala.
 4. Čokoládu jsem nechala roztát nad párou a přidala jsem do těsta.
 5. Přidala jsem mouku smíchanou s práškem do pečiva i sodou. Nakonec i tuhý sníh jsem opatrně vmíchala už jen vařečkou. Plech 27 x 37cm jsem vystlala pečícím papírem a těsto jsem rozložila rovnomerně. Zatím co se peklo první těsto, připravila jsem si i druhé těsto a takto jsem pokračovala, dokud se mi neupěkli všechny 4 korpusy.
 6. Upečené korpusy jsem nechala chladit na mřížce. Korpusy jsou křehké, je třeba nechat dobře vychladiť. Ešte den předem jsem si nechala v šlehačce roztát čokoládu a uložila do chladničky. Pařížskou šlehačku jsem dnes utřela, rozdělila na 2 stejné poloviny a dala do chladničky ztuhnout.
 7. První korpus jsem uložila na podnos. Potřela jsem ho meruňkový džemem. Potřela jsem ho polovinu pařížské šlehačky a položila jsem na krém druhý korpus.
 8. Druhý korpus jsem jen natřela meruňkovým džemem a položila jsem třetí korpus.
 9. Třetí korpus jsem opět potřela džemem a rozetřela jsem druhou polovinu pařížské šľahačky. Položila jsem poslední čtvrtý korpus a koláč jsem na noc uložila do lednice.
 10. Druhý den jsem řezy polila čokoládovou polevou.
 11. Pokrájela jsem je na řezy. Na zdobení jsem použila bílou čokoládu. 

Děkujeme za povolení ke sdílení receptu od skvělé 
kuchařky - Izabelka

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář