Bingo řezy s lahodnou chutí

Zdá se být složitý, ale opak je pravdou! Nech Vás neodradí velký počet surovin, protože výsledek stojí určitě za to!

Přidal:, 4.11.2014
Kategorie: Koláče, cukroví
Čas přípravy:
Čas vaření:
Recept Bingo řezy s lahodnou chutí

Suroviny

Těsto:
4 ksvejce
100 gkr. cukru
100 gpolohrubé mouky
30 gkakaa
0,05 loleje
Sušenkový krém:
150 gmáslových sušenek
0,2 ldžusu
50 gmoučkového cukru
125 gmásla
Pudink. nádivka:
3 ksvanilkový pudink/zlatý klas
1 lmléka
70 gmoučkového cukru
250 gmásla
30 gkakaa
1 bal.vanilk. cukr
Šlehačkový krém:
3 ksšlehačka v prášku
2 ksztužovač šlehačky
0,75 lmléka
2 ksvanilky
Další ingredience:
1,5 dclkávy
4 dcldžusu
2 ksdlouhé piškoty
4 kspiškoty se želatinou

Postup přípravy

  1. Připravíme si suroviny. Ze surovin na těsto upečeme piškotový plát, necháme vychladnout (180 st. asi 25 min).Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  2. Máslové sušenky rozomeleme, zalijeme džusem. Necháme chvíli odstát, aby sušenky vpily všechen džus. Pak vmícháme máslo a cukr, vznikne kaše, kterou necháme stranou odstát.
  3. Z mléka, cukru a zlatého klasu/nebo pudinku uvaříme hustou hmotu, za občasného míchání ji necháme vychladnout. Máslo vyšleháme do pěny a postupně přidáváme vychlazený pudink. Hotový krém rozdělíme na dvě poloviny.Tip: Jahodový džem bez chemie
  4. Do jedné poloviny nádivky přidáme vanilkový cukr a promícháme. Do druhé poloviny přidáme kakao a promícháme. Obě nádivky necháme vychladit.
  5. Piškotový plát polijeme džusem, asi 0,2 l. Natřeme sušenkový krém.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  6. Želatinové piškoty namáčíme v uvařené a vychladlé kávě, ukládáme obrácené čokoládou nahoru. Natřeme vanilkovou část pudinkového krému.
  7. Dlouhé piškoty namáčíme do džusu, poklademe na nádivku. V této fázi jsem koláč dala do lednice asi na hodinu. Zdálo se mi, že to potřebuje, protože byl už dost vysoký a další zátěž by mu mohla spíše uškodit.
  8. Když koláček trochu oddechl, natřeme kakaovou část pudinkového krému. Nakonec natřeme šlehačkový krém. Posypeme grankem nebo nastrouháme čokoládu.
  9. Koláč dáme do lednice, aby pořádně vychladl. jsem ho tam měla 24 hodin, koláč je dost vysoký, tak aby se pak dobře krájel. Dobrou chuť!