NejRecept.cz Dezerty Rolády Sladké rolády Bohatá dobošová roláda
Bohatá dobošová roláda
Recept Bohatá dobošová roláda
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Jaja79    ·   19.2.2016

Bohatá dobošová roláda

I když potřebujete 15 vajíček, určitě to jednou za čas stojí za vyzkoušení. Klasika je klasika - chutná, čokoládová a dá se říci, že i jednoduchá dobrůtka. Autor: Jaja

35 min
Čas přípravy
10 min
Čas vaření
Sdílet na Facebooku
Suroviny

Těsto:

10 ks
vejce
10 lžic
moučkový cukr
10 lžic
polohrubá mouka
1 bal.
prášek do pečiva

Krém:

5 ks
vejce
250 g
kr. cukr
150 g
čokoláda
400 g
máslo

Vrch:

čokoládová poleva
Postup receptu
Vytisknout
  1. I když potřebujete 15 vajíček, určitě to jednou za čas stojí za vyzkoušení. Klasika je klasicka - chutná, čokoládová a dá se říci, že i jednoduchá dobrůtka.
  2. Bílky vyšleháme do pěny, postupně zašleháme moučkový cukr. V misce vidličkou rozmícháme žloutky a pomalu je přidáme do bílkového sněhu. Vařečkou promícháme, přidáváme postupně mouku smíchanou s práškem do pečiva.
  3. Z těsta připravíme 4 stejné hromádky - upečeme 4 těsta o rozměru 25 x 45 cm na plechu, který jsme vyložili papírem na pečení. Pečeme při teplotě 180 stupňů cca 7-10 minut - záleží na tloušťce těsta. Těsto by mělo být tenké a snažte se, aby každé bylo stejně "tlusté".
  4. Upečené těsta srolujeme i s papírem na pečení a necháme vychladnout.
  5. Vajíčka s cukrem ve vodní lázni mixérem vyšleháme do tuhé pěny. Když jsme dostali tuhou pěnu, přidáme na malé kousky nalámanou čokoládu a mícháme, dokud se čokoláda roztaví. Odstavíme a necháme vychladnout. Máslo utřeme do pěny a postupně přidáme čokoládovou hmotu. Vyšleháme nadýchaný krém.
  6. Jedno těsto rozvineme, stáhneme papír a potřeme ho nádivkou (1/4). Srolujeme a napojíme druhé těsto, které jsme také potřeli nádivkou. Takto pokračujeme i s třetím a čtvrtým těstem.
  7. Vrch polijeme rozpuštěnou čokoládou a necháme v chladničce ztuhnout.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář