Bombastický čokoládový dezert bez mouky, který se doslova rozplývá na jazyku

Recept Bombastický čokoládový dezert bez mouky, který se doslova rozplývá na jazyku

Přidal: Karambola, 25.1.2021

Kategorie: Koláče, Dezerty, Zákusky, Moučníky, Koláče, cukroví

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Dokonale rozplývajíci se koláček, který lahodí i těm nejnáročnějším mlsounem. Vůbec není náročný na přípravu, i když se může zdát, že ano. Zvládne ho připravit i začátečník, který s pečením nemá téměř žádné zkušenosti. Snažila jsem se postup popsat co nejpodrobněji, abyste při práci neměli žádné problémy. Určitě vyzkoušejte. Autor: Karambola

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Přidal: Karambola, 25.1.2021

Kategorie: Koláče, Dezerty, Zákusky, Moučníky, Koláče, cukroví

Čas přípravy:
Čas vaření:

SUROVINY

Těsto:

85 gmáslo
100 gčokoláda
6 ksžloutky
20 gkrystalový cukr
6 gkakao
6 ksbílek
1 gsůl
80 gkrystalový cukr

Krém:

10 gkávová zrnka
75 gmléko
130 gčokoláda
300 gsmetana ke šlehání
25 gkrystalový cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT
  1. Máslo spolu s čokoládou rozpustíme v horké vodní lázni. Rozpuštěnou hmotu odložíme bokem a necháme chvíli vychladnout.
  2. V misce vyšleháme žloutky spolu s kr. cukrem do pěny. Přidáme prosáté kakao a ještě mixérem chvíli šleháme. Do takto vyšlehané husté pěny přidáme vychladlou směs čokolády a másla. Hustou pěnu odložíme bokem.
  3. V druhé misce vyšleháme bílky spolu se špetkou soli do pěny. Postupně na tři krát přidáváme krystalový cukr a šleháme, dokud nedostaneme hustou pěnu.
  4. 1/3 vyšlehané bílkové pěny přidáme k čokoládové hmotě a jemně vařečkou spojíme. Přidáme znovu 1/3 a důkladně, ale zlehka promícháme. Přidáme zbylou bílkovou pěnu a znovu důkladně, ale jemně promícháme. Připravené těsto navrstvíme na velký plech s pečícím papírem, pěkně uhladíme a dáme péct do předem vyhřáté trouby.
  5. Pečeme při teplotě 180 stupňů 12 minut. Před pečením ještě těsto s plechem alespoň 5 krát ťukneme o stůl, aby praskly bublinky, které se v těste nacházejí. Upečené těsto vyjmeme, stáhneme z plechu a necháme vychladnout.
  6. Připravíme krém. Mléko dáme do hrnce, přidáme kávová zrnka a přivedeme do varu. Když začne vřít, odstavíme a zakryjeme. Necháme půl hodiny stát. Po půl hodině znovu mléko se zrnky přivedeme do varu. Odstavíme a ještě horké mléko se zrnky přecedíme přes síto do misky s nalámanou čokoládou. Necháme chvíli odstát, aby se čokoláda rozpustila. Důkladně promícháme, aby se čokoláda s mlékem spojila a necháme vychladnout stranou.
  7. V misce vyšleháme šlehačku s cukrem, uprostřed šlehání přilijeme rozpuštěnou čokoládu v mléce a šleháme, dokud nedostaneme čokoládovou šlehačku.
  8. Vychladlé těsto přendáme na druhý papír, odřízneme kraje (zarovnáme), rozdělíme ho na tři stejné části a můžeme vrstvit.
  9. Těsto, krém, těsto, krém, těsto a na vrch zbytek krému.
  10. Ozdobíme strouhanou čokoládou a odložíme do chladničky ztuhnout.% 1
PODĚLTE SE O RECEPT S OSTATNÍMI
INSPIRACE NA KAŽDÝ DEN
KOMENTÁŘE K RECEPTU

Za mě dokonalý! Opravdu chuťově výborný zákusek😋 Určitě ho nedělám naposledy, děkuji moc za recept! 😊

4.7.2021, NejLucka (administrátor) odpovědět00

díky :)

Odpovídáte na komentář uživatele zrušit