NejRecept.cz Dezerty Moučníky Božské čokoládové řezy
Božské čokoládové řezy
Recept Božské čokoládové řezy
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Jaja79    ·   21.5.2015

Božské čokoládové řezy

Čokoládové kostky, které jsou sice trochu náročnější na přípravu, ale stojí za vyzkoušení. Mňamka! Bílkové těsto spolu s oříšky je vynikající. Já miluji ořechové zákusky a teď když oříšky dozrávají se už těším na další oříškové sladké inspirace. Nebráním se novým receptem a novým chutím, tak se pak s vámi podělím s novými recepty. Autor: Jaja

25 min
Čas přípravy
15 min
Čas vaření
Sdílet na Facebooku
Suroviny

Těsto:

10 ks
bílku
280 g
kr. cukr
280 g
mleté vlašské ořechy
2 lžíce
kakao
2 lžíce
polohrubá mouka

Tmavý krém:

4 ks
žloutky
2 ks
celá vejce
250 g
moučkový cukr
125 g
máslo
3 tabulky
čokoláda (menší tabulky)

Světlý krém:

400 ml
mléko
200 g
kr. cukr
6 lžic
hladká mouka
6 ks
žloutku
125 g
máslo
Postup receptu
Vytisknout
  1. Bílka vyšleháme do tuhé pěny a postupně přidáváme za stálého mixování kr. cukr, pak mleté ​​vlašské ořechy, kakao a mouku.
  2. Připravené těsto navrstvíme na plech, který jsme vystlali pečícím papírem a pečeme při teplotě 180 stupňů cca 15 minut.
  3. Připravíme si světlý krém. Do mléka přidáme cukr, mouku a žloutky. Důkladně utřeme, abychom neměli hrudky a uvaříme hustou hmotu, kterou necháme vychladnout. Máslo utřeme do krémové hmoty a postupně po lžících přidáme uvařený pudink.
  4. Připravíme si tmavý krém. Žloutka, vajíčka, moučkový cukr dáme do hrnce a uložíme do vodní lázně a šleháme. Když hmota začíná houstnout, přidáme na kousky nalámanou čokoládu a necháme ji rozpustit. Odstavíme z vodní lázně a necháme mírně vychladnout, pak přidáme máslo a mícháním ho rozpustíme.
  5. Na upečený a vychladlý korpus navrstvíme světlý krém a pěkně uhladíme. Navrstvíme tmavý krém a také pěkně uhladíme. Odložíme do lednice a necháme ztuhnout.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář