NejRecept.cz Část dne Oběd Bramboráčky s cuketou
Bramboráčky s cuketou
Recept Bramboráčky s cuketou
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Danula Vašíčková    ·   6.10.2019

Bramboráčky s cuketou

Z manželství jsem kdysi odešla se vztyčenou hlavou, zato ale se zlomeným srdcem a s poučením, že "navždy" není vždycky navždy... Čas k nám ale bývá v tomto ohledu milosrdný, takže si po nějaké době většinou uchováme jen ty lepší vzpomínky. Ty horší zasuneme do podvědomí. Takže si třeba pamatuju na super hlášku mého bývalého manžela... "udělěj něco rychlýho, třeba bramboráky". Ha, ha, ha... co je na tom rychlého, smažíte, smažíte a z talíře se to pořád někam zázračně vypařuje. Samozřejmě jsem se o tuhle, pro mě úsměvnou vzpomínku podělila se svým současný partnerem a ten dneska, kdykoliv přijde domů a po celém bytě to voní česnekem a majoránkou, hlásí..."to máme určitě něco rychlýho, že jo, mamko!" Autor: Danka

20 min
Čas přípravy
35 min
Čas vaření
Suroviny
1 ks
větší mladá cuketka (cca 350g)
400 g
brambor
3 stroužky
česneku
1 lžička
soli
1/2 lžičky
mletého černého pepře
1 lžička
drceného kmínu
2 lžíce
sušené majoránky
2 ks
vejce
180 g
polohrubé mouky
50 g
uzené slaniny (na kostičky, nemusí být)
Postup receptu
Vytisknout
  1. Do mísy nastrouháme na jemném struhadle česnek a poté i brambory, přidáme nahrubo nastrouhanou cuketu (mladou neloupu, strouhám i se slupkou a tekutinu neslévám).
  2. Přidáme sůl, koření a vejce, pro masožrouty přidáme ještě nějaké to uzené nebo slaninu, promícháme a zahustíme moukou.
  3. Na pánvi smažíme menší placičky z obou stran dozlatova a hotové ukládáme na papírovou utěrku, aby nám odsála přebytečný tuk. Smažím na sádle, bramboráčky pak krásně voní.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář