Bramborovo tvarohové knedlíky

Dnes nasladko. Pokud se vám zvýšila bramborová kaše, určitě ji nevyhazujte :) stačí trochu kreativity a sladký oběd je na talíři za pár minut. Někdo je posype grankem, někdo kakaem, čokoládou, u nás doma jsou nejoblíbenější s mákem, ořechy a tvarohem :) A samozřejmě abych nezapomněla, rozpuštěné máslo, ve kterém knedlíčky plavou. Dojedli jsme i poslední kousek a stále mám na ně chuť :) Nic, musím je udělat znovu :) Autor: Naďa I. (Rebeka)

Recept Bramborovo tvarohové knedlíky

Suroviny

350 guvařených brambor (ideálně den předem)
200 gtučného tvarohu
1 ksvejce
350 gpolohrubé mouky
20 mloleje
1 lžičkasoli

Postup přípravy

  1. Uvařené (den dopředu) brambory oloupeme a najemno nastrouháme. Přidáme zbývající ingredience a vyúracujeme hladké těsto.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  2. Vytvoříme váleček a nakrájíme na špalíčky. Ty rozplácneme a plníme libovolným ovocem (švestky, meruňky, blumy, špendlíky...).
  3. Hážeme do vroucí osolené vody a jakmile vyplavou na hladinu, vaříme cca 7 až 9 minut podle velikosti knedlíků.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  4. Sypeme pomletým mákem, strouhaným perníkem, tvarohem... co kdo rád, posypeme moučkovým cukrem a přelijeme rozpuštěným máslem.

Můj blog: Vaření s Tomem