NejRecept.cz Pečivo Housky a bulky Bulky s Dutch Crunch Topping
Bulky s Dutch Crunch Topping
Recept Bulky s Dutch Crunch Topping
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
dobrotydulinka dobrotydulinka    ·   9.4.2017

Bulky s Dutch Crunch Topping

Ať vás neodrazuje ten zajímavý a neznámý název. Je to vynikající pečivo, které si zamilujete hned po prvním vyzkoušení. Mě dostali úplně, podávám je jako přílohu k masu s omáčkou nebo na snídani k šálku kávy. Nasladko nebo naslano, to už záleží na vaší chuti a určitě jste tyto buchtičky s takovou polevou ještě nejedli. Komu jsem nabídla, ten chválil, takže předpokládám, že se nenajde jeden komu by tyto buchty s polevou nechutnaly. Autor: Dulinka

Suroviny
21 g (půlka kostky)
čerstvého droždí
120 ml
vlažné vody
120 g
rýžové mouky
1 lžička
cukru
1 lžíce
oleje
špetka
soli

Těsto na 6 bulek:

21 g (půlka kostky)
čerstvého droždí
240 ml
vlažného mléka
60 ml
vlažné vody
1 lžička
cukru
2 lžíce
oleje
1,5 lžičky
soli
500 - 600 g
hladké mouky
Postup receptu
Vytisknout
  1. Začínáme těstem na bulky. V míse "uňahňáme" droždí s cukrem, zalijeme trochou vlažného mléka, poprášíme moukou a necháme vzejít kvásek.
  2. Přilijeme zbytek mléka, vodu. Přidáme olej, sůl a polovinu množství mouky. Mícháme vařečkou a postupně po částech přidáváme další mouku, až se těsto začne odlepovat od stěn mísy. Není nutné použít všechnu mouku!
    Těsto si přendáme na lehce pomoučněný vál a chvilku ručně hněteme, až je hladké těsto a pružné.
  3. Čistou mísu lehce vymažeme olejem a vložíme do ní bochánek těsta, který přikryjeme utěrkou. Těsto necháme na teplém místě asi hodinku kynout. Těsto zdvojnásobí svůj objem. Vykynuté těsto vyklopíme na pomoučněnou plochu a ostrým nožem ho rozdělíme na 6 stejných částí.
  4. Uválíme 6 stejných pěkně hladkých bochánků, které dáme na vyložený plech pečícím papírem. Zakryjeme utěrkou a necháme půl hodiny kynout.
  5. V tuto chvíli si připravíme Dutch Crunch Topping. Droždí uňahňáme s cukrem na "blátíčko" a poté přidáme vodu,olej, mouku a sůl.Konzistence se nejvíc podobá těstu na lívance. Necháme 15 minut odpočinout.
  6. Na vykynuté bulky nandáme pořádnou vrstvu polevy. Použijte celou dávku, i když se zdá hodně.
  7. Pečeme 25-30 minut dozlatova na 190°C. Před podáváním necháme zcela vychladnout. A do bulek už si dáme, co je libo. Tato v překladu holandská křupavá poleva je něčím, co určitě ve vašem okolí jedl málokdo.

Můj blog: Dobroty dulinka

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář