Cheesecake z MARS tyčinek

Oblíbené tyčinky z obchodu pod názvem MARS. Ochutnejte tento skvělý dort a uvidíte, že tato chuť je perfektní. Fenomenální, sladká a neodolatelná ...

Recept Cheesecake z MARS tyčinek

Suroviny

Budeme potřebovat:
250 gčokoládové sušenky BEBE
150 gmáslo
20 gmáslo
300 mlsmetana ke šlehání
2 lžícehnědý cukr
50 gmléčná čokoláda
3 lžičkyželatina
60 mlvařící voda
250 gmascarpone
110 gmoučkový cukr
60 gtyčinka mars

Postup přípravy

  1. Sušenky si pomocí mixéru rozmixujeme, přidáme rozpuštěné máslo (150 g) a spojíme.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  2. Připravíme si kulatou formu o průměru 20 cm a vyložíme ji papírem. Navrstvíme sušenkový základ, který rukama utlačíme i na boky formy.
  3. Dáme do lednice a připravíme si nádivku. 2 lžíce smetany si zahřejeme na ohni, přidáme hnědý cukr, 20 g másla a rozpustíme. Když máme cukr rozpuštěný, odstavíme z ohně.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  4. V dalším hrnci si rozpustíme čokoládu, do které jsme přidali 2 lžíce smetany a odložíme stranou.
  5. Želatinu si rozpustíme podle návodu.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  6. V misce si rozmícháme mascarpone s moučkovým cukrem. Přidáme připravenou želatinu a nasekané mars tyčinky. Pak vařečkou přimícháme vyšlehanou šlehačku.
  7. Takto připravenou nádivku si rozdělíme na polovinu. Na sušenkový základ si navrstvíme 1/2 krému, polijeme 1/2 čokoládové polevy (2 lžíce smetany + čokoláda) a 1/2 karamelové polevy (rozpuštěný hnědý cukr + máslo + 2 lžíce smetany).
  8. Nožem si uděláme řezy do krému, aby se poleva dostala i níže (pozor, neřežeme sušenkový základ) - tak dostaneme mramorový efekt. Navrstvíme druhou polovinu mascarpone krému a vrch polijeme druhou polovinou čokoládové a karamelové polevy.
  9. Takto připravený dort si odložíme do lednice na minimálně 2 hodiny a následně ho ozdobíme nasekanou hořkou čokoládou nebo Mars tyčinkami. Dobrou chuť!

Zdroj: Food