NejRecept.cz Dorty Sladké dorty Cheesecake z MARS tyčinek
Cheesecake z MARS tyčinek
Recept Cheesecake z MARS tyčinek
NejLucka NejLucka    ·   13.2.2015

Cheesecake z MARS tyčinek

Oblíbené tyčinky z obchodu pod názvem MARS. Ochutnejte tento skvělý dort a uvidíte, že tato chuť je perfektní. Fenomenální, sladká a neodolatelná ...

Suroviny

Budeme potřebovat:

250 g
čokoládové sušenky BEBE
150 g
máslo
20 g
máslo
300 ml
smetana ke šlehání
2 lžíce
hnědý cukr
50 g
mléčná čokoláda
3 lžičky
želatina
60 ml
vařící voda
250 g
mascarpone
110 g
moučkový cukr
60 g
tyčinka mars
Postup receptu
Vytisknout
  1. Sušenky si pomocí mixéru rozmixujeme, přidáme rozpuštěné máslo (150 g) a spojíme.
  2. Připravíme si kulatou formu o průměru 20 cm a vyložíme ji papírem. Navrstvíme sušenkový základ, který rukama utlačíme i na boky formy.
  3. Dáme do lednice a připravíme si nádivku. 2 lžíce smetany si zahřejeme na ohni, přidáme hnědý cukr, 20 g másla a rozpustíme. Když máme cukr rozpuštěný, odstavíme z ohně.
  4. V dalším hrnci si rozpustíme čokoládu, do které jsme přidali 2 lžíce smetany a odložíme stranou.
  5. Želatinu si rozpustíme podle návodu.
  6. V misce si rozmícháme mascarpone s moučkovým cukrem. Přidáme připravenou želatinu a nasekané mars tyčinky. Pak vařečkou přimícháme vyšlehanou šlehačku.
  7. Takto připravenou nádivku si rozdělíme na polovinu. Na sušenkový základ si navrstvíme 1/2 krému, polijeme 1/2 čokoládové polevy (2 lžíce smetany + čokoláda) a 1/2 karamelové polevy (rozpuštěný hnědý cukr + máslo + 2 lžíce smetany).
  8. Nožem si uděláme řezy do krému, aby se poleva dostala i níže (pozor, neřežeme sušenkový základ) - tak dostaneme mramorový efekt. Navrstvíme druhou polovinu mascarpone krému a vrch polijeme druhou polovinou čokoládové a karamelové polevy.
  9. Takto připravený dort si odložíme do lednice na minimálně 2 hodiny a následně ho ozdobíme nasekanou hořkou čokoládou nebo Mars tyčinkami. Dobrou chuť!

Zdroj: Food

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář