Chlebíček s kandovanými třešněmi

Troška barevného pečení pro dobrou náladu. A samozřejmě nejen pro dobrou náladu, ale i pro potěšení bříška. Pokud máte doma i jiný druh kandovaného ovoce, klidně použijte, nebo i oříšky, rozinky, no cokoliv. Autor: Danka

Přidal:, 15.12.2018
Kategorie: Sváteční pečení, Dezerty, Vánoční cukroví, Vánoce, Moučníky, Třešně, Podle ovoce
Čas přípravy:
Čas vaření:
Recept Chlebíček s kandovanými třešněmi

Suroviny

180 gzměklého másla
180 gmoučkového cukru
5 ksvajec
2 lžícerumu
100 gkandovaného ovoce (já dala třešně)
50 gkandované pomerančové kůry
80 gpistácií (část z nich nasekat a odložit stranou na dozdobení)
1 sáčekcitronové kůry Finesse od Dr.Oetkera
180 gpolohrubé mouky
špetkasoli
čokopoleva

Postup přípravy

  1. V míse vyšlehat ručním elektrickým šlehačem do pěny máslo s cukrem a žloutky, přidat rum, ovoce, oříšky, citronovou kůru a mouku, střídavě s bílkovým sněhem, ušlehaným se solí. Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  2. Vlít do máslem vymazané a hrubou moukou vysypané formy na biskupský chlebíček (já mám velkou, rozměr dna 28x9cm, výška 8cm, upečený sahal asi do 2/3 výšky, takže lze použít na toto množství těsta i o kousek menší formu).
  3. Zakrýt alobalem a péct asi 40 minut na 160 stupňů, poté odkrýt a ještě asi 10-15 minut dopékat, ale je to pouze orientační, řiďte se zkušenostmi se svou troubou.
    Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  4. Hotové nechat ve formě mírně zchladnout, poté vyklopit a vychladlé polít čokopolevou a posypat nahrubo sekanými pistáciemi.