NejRecept.cz Dezerty Moučníky ČOKO-KOKO řezy
ČOKO-KOKO řezy
Recept ČOKO-KOKO řezy
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   19.10.2015

ČOKO-KOKO řezy

Sice na přípravu potřebujete 16 vajec, ale určitě stojí za vyzkoušení. Kakaové těsto, čokoládový a kokosový krém určitě potěší mlsouny.

Suroviny

Těsto:

16 ks
vejce
16 lžic
kr. cukr
4 lžíce
olej
4 lžíce
mléko
16 lžic
polohrubá mouka
8 lžiček
kakao
8 lžiček
čokoláda v prášku
4 bal.
prášek do pečiva

Koko krém:

1,5 l
mléko
15 lžic
kr. cukr
7 lžic
kukuřičný škrob
7 lžic
hladká mouka
200 g
kokos
250 g
máslo

Čoko krém:

1 l
smetana ke šlehání
600 g
čokoláda

Dále budeme potřebovat:

300 ml
voda
3 lžíce
kr. cukr
1 bal.
vanilkový cukr
Postup receptu
Vytisknout
 1. Upečeme 4 těsta. Jedno těsto se skládá ze 4 vajec, 4 lžic kr. cukru, 1 lžíce oleje, 1 lžíce mléka, 4 lžic mouku, 1 bal. prášku do pečiva, 2 lžic kakaa, 2 lžiček čokoládového prášku (klasický prášek pro přípravu horké čokolády).
 2. Vajíčka vyšleháme s cukrem do pěny, postupně přidáme olej, mléko a nakonec vařečkou vmícháme mouku smíchanou s kakaem, čokoládovým práškem a práškem do pečiva. Připravené těsto navrstvíme do plechu o rozměru 24 x 37 cm. Dno jsme vyložili pečícím papírem. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 200 stupňů, dokud se kraje začnou oddělovat od stěn plechu. Takto postup zopakujeme 4x.
 3. KOKO krém:
  Do mléka přidáme cukr, škrob a hladkou mouku. Důkladně promícháme, abychom neměli hrudky. Uvaříme hustý pudink, do kterého přidáme kokos a promícháme. Necháme mírně vychladnout a do ještě teplého přidáme na menší kousky nakrájené máslo. Promícháme a vše důkladně spojíme.
 4. ČOKO krém:
  Smetanu ohřejeme, ale nevaříme. Odstavíme a přidáme na kousky nalámanou čokoládu, kterou mícháním rozpustíme. Necháme vychladnout (můžeme odložit do ledničky) za občasného promíchání.
 5. Z vody, kr. a vanilkového cukru připravíme sirup, kterým budeme potírat jednotlivé pláty těsta.
 6. Můžeme vrstvit:
  Těsto - sirup - koko krém - čoko krém - těsto - sirup - koko krém - čoko krém - těsto - sirup - koko krém - čoko krém - těsto. Jemně zatlačíme a vrch ozdobíme podle vlastní fantazie (můžeme polít rozpuštěnou čokoládou nebo potřít malým množstvím koko krému a nastrouhat tmavou čokoládu.

Zdroj: Kolaci

 

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář