NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Čokoládové vánoční rohlíčky plněné krémem jsou hitem. Zmizí dřív, než stihnou vychladnout.
Čokoládové vánoční rohlíčky plněné krémem jsou hitem. Zmizí dřív, než stihnou vychladnout.
Recept Čokoládové vánoční rohlíčky plněné krémem jsou hitem. Zmizí dřív, než stihnou vychladnout.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Petra H Petra H    ·   7.11.2023

Čokoládové vánoční rohlíčky plněné krémem jsou hitem. Zmizí dřív, než stihnou vychladnout.

Letos jsem se poprvé pustila do přípravy těchto čokoládových rohlíčků a musím říct, že byly opravdu výborné. Můj manžel je velmi chválil a dokonce je ukrádal ještě teplé přímo z plechu, aniž by čekal, až se zcela ochladí. Jednou si vzal jeden rohlík, natřel ho krémem a rychle zmizel. :D Poleva na těchto rohlíčcích je podobná té na perníky. Osobně jsem si vyzkoušela přidat i horkou vodu a citrónovou šťávu, což se osvědčilo. Nicméně každý, kdo má svůj osvědčený recept, by měl klidně věrný recept použít a vytvořit své vlastní čokoládové lahůdky.

25 min
Čas přípravy
10 min
Čas vaření
Suroviny

Těsto:

200 g
hladká mouka
100 g
moučkový cukr
100 g
čokoláda na vaření
160 g
máslo
2 ks
žloutek
2 lžíce
kakao

Krém:

120 g
máslo
1 lžíce
rum
1 lžíce
kakaový prášek
30 g
moučkový cukr
125 ml
mléko
1 lžíce
solamylu
1 lžíce
hladká mouka

Poleva:

1 lžíce
bílek
dle potřeby
moučkový cukr
1 lžička
citronová šťáva
1 lžička
horká voda
Postup receptu
Vytisknout
  1. Suroviny na těsto zpracujeme do kuličky, ze které potom odebíráme menší kousky a vtlačujeme je do formiček na rohlíčky. Osobně nepoužívám olej k potírání formiček, protože těsto obsahuje máslo a obvykle se nepřilepí. Samozřejmě však vybíráme rohlíčky z formiček, když jsou ještě teplé.
  2. Položíme formičky na plech a vložíme je do trouby, kterou jsme předem předehřáli. Pečeme při teplotě 160 stupňů asi 10 minut.
  3. Mléko a solamyl utřeme tak, aby se nevytvářely hrudky, a uvaříme hustou kaši. Tuto kaši poté necháme vychladnout.
  4. Máslo s cukrem vyšleháme pomocí mixéru, dokud nedosáhneme pěny. Postupně přidáváme vychladlou kaši a mixujeme, dokud nezískáme hladký krém. Poté přidáme rum a kakao a důkladně promícháme.
  5. Přeneseme krém do cukrářského sáčku a nastříkáme ho na jednu z rovných částí rohlíčků. Poté přikryjeme druhým rohlíkem a kraje lehce pomočíme do polevy.
  6. Z bílku, citronové šťávy, horké vody a prosátého moučkového cukru vyšleháme polevu. Doporučuji přidávat cukr postupně, abyste neměli polevu příliš hustou. Pokud se vám však poleva příliš zahuští, můžete přidat po kapkách citrónovou šťávu, abyste dosáhli požadované konzistence.

Zdroj: mamincinyrecepty

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář