NejRecept.cz Dezerty Moučníky Cuketový koláč s kokosem
Cuketový koláč s kokosem
Recept Cuketový koláč s kokosem
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Janaha    ·   23.6.2016

Cuketový koláč s kokosem

Chcete-li kakaově-kokosovou verzi, odeberte z mouky 20 - 30g a doplňte kakaem a budete mít zase jiný koláč. Autor: janaha

Suroviny
4 ks
vejce
250 g
cukr krupice
100 ml
olej
100 ml
mléka (voda)
400 g
polohrubá mouka
80 g
kokos
1 bal.
kypřící prášek do pečiva (12g)
1 lžička
(kopcovitá) sody bikarbony (10g)
400 g
na jemno nastrouhané cukety
džem na potření
čokoláda nebo kokos na posypání
Postup receptu
Vytisknout
  1. Připravíme si plech o velikosti 30 x 40 cm. Cuketu očistíme (vydlabeme a oloupeme), nastrouháme na jemno a odvážíme 400 g.
  2. Celá vejce vyšleháme s krupicovým cukrem do pěny. Zašleháme olej, mléko a mouku smíchanou s kokosem, kypřícím práškem a sodou. Nakonec už jen ručně zamíchat na jemno nastrouhanou cuketu. Rozmažeme na vymazaný a vysypaný plech a upečeme. Já jsem pekla asi 20 - 25 minut na 180 ° (řiďte se svou troubou - každá trouba peče jinak).
  3. Po upečení necháme koláč vychladnout, namažeme džemem (já jsem dala domácí meruňkový) a posypeme čokoládou nebo kokosem. Klidně můžete dát na celý koláč i čokoládovou polevu, nebo jakoukoliv jinou, vaši oblíbenou polevu.
  4. Poznámka: Na tento koláč je nejlepší žlutá cuketa, pokud dáte zelenou, koláč může být barevně trochu "do zelena", což samozřejmě vůbec nevadí, ale někomu to může vizuálně překážet (mně osobně to vůbec nevadí). Chcete-li kakaově-kokosovou verzi, odeberte z mouky 20 - 30g a doplňte kakaem a budete mít zase jiný koláč. Tento koláč se při krájení trochu drolí, jak všechny kokosové koláče.

Můj blog: Recepty z mojej kuchyne

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář