NejRecept.cz Dezerty Muffiny a Cupcakes Dnes vyzkoušený recept na výborné sněhové košíčky plněné tvarohovým krémem.
Dnes vyzkoušený recept na výborné sněhové košíčky plněné tvarohovým krémem.
Dnes vyzkoušený recept na výborné sněhové košíčky plněné tvarohovým krémem.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Karambola Karambola    ·   6.12.2023

Dnes vyzkoušený recept na výborné sněhové košíčky plněné tvarohovým krémem.

Každý košíček je pečlivě připraven z jemného, lehce sladkého těsta, které po upečení získá dokonalou zlatavou barvu. Srdcem těchto košíčků je bohatý, jemný tvarohový krém. Tento krém je lahodně jemný, s vyváženou sladkostí a příjemnou svěžestí citronové kůry. Já jsem citron vynechala, ale klidně přidejte. Tyto košíčky jsou nejen vizuálně přitažlivé, ale jejich chuť je tak úžasná, že se jich sousedé nemohli nabažit a žádali o recept. Jsou ideální volbou pro vánoční oslavy, kdy každé sousto přináší radost a uspokojení.

25 min
Čas přípravy
20 min
Čas vaření
Suroviny

Základ:

14 ks
máslové sušenky
100 g
změklé máslo

Krém:

250 g
jemný tvaroh
100 g
moučkový cukr
2 ks
vejce
200 g
zakysaná smetana

Na polevu:

50 g
čokoláda
kousek
máslo
Postup receptu
Vytisknout
  1. Začněte tím, že v mixéru rozmixujete máslové sušenky na jemný prášek. Následně tento prášek přesypte do misky a zalijte rozpuštěným máslem. Důkladně promíchejte, dokud nevznikne jednotná směs. Tuto směs pak lžící rozdělujte do malých papírových košíčků určených k pečení a pevně ji utlačte na dno, čímž vytvoříte sušenkový základ. Nyní se můžete věnovat přípravě náplně.
  2. Vezměte měkký tvaroh a umístěte do hlubší mísy. K tvarohu přidejte zakysanou smetanu, vejce a cukr a vše spolu vyšlehejte, dokud nevznikne nadýchaný krém. Tento krém pak rovnoměrně rozdělte do košíčků s již připraveným sušenkovým základem. Pečte v předehřáté troubě na 160 °C přibližně 20 minut.
  3. Po dopečení dezertů je vyjměte z trouby a nechte je zcela vychladnout. Mezitím si připravte čokoládovou polevu.
  4. Rozpusťte čokoládu spolu s malým kouskem másla, důkladně promíchejte, aby vznikla hladká poleva. Tuto polevu pak nalijte na povrch vychlazených košíčků. Nechte je v chladničce tuhnout, aby poleva ztuhla.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář