Domácí francouzské bagety

Domácí pečivo je to nejlepší. Na přípravu postačí 4 ingredience a výsledek je fantastický. Křupavé pečivo k snídani nebo na svačinu, případně na večeři.

Přidal:, 21.1.2015
Kategorie: Veky a bagety, Moučníky, Pečivo
Recept Domácí francouzské bagety

Suroviny

Budeme potřebovat:
500 ghladká mouka
1 lžičkasůl
1 bal.sušené droždí
300 mlvlažná voda

Postup přípravy

  1. V misce si smícháme mouku se sušeným droždím a solí. Postupně přidáváme vlažnou vodu a zpracováváme těsto. Těsto po zpracování bude hladké.Tip: Jahodový džem bez chemie
  2. Takto připravené těsto zakryjeme fólií a necháme na teplém místě odležet minimálně hodinu (pokud zdvojnásobí svůj objem).
  3. Následně těsto na pomoučeném vále rozválíme, přeložíme ho na 4 části a znovu dáme do misky a necháme odstát na teplém místě (cca 40 minut). Podruhé ho rozválíme na požadovanou tloušťku a vytvarujeme si bagetky.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  4. Ukládáme je na plech, který jsme si vystlali papírem a necháme je půl hodinu odstát. Ostrým nožem nadrežeme povrch bagety (můžeme posypat mákem, solí, semínky,...).
  5. Dáme je zapéct do předem vyhřáté trouby na 240 stupňů (do spodní části trouby jsme si položili vyšší plech s teplou vodou). Pečeme po dobu cca 20 minut. Upečené necháme na mřížce vychladnout. Dobrou chuť!Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.

Zdroj: Coolinarika