NejRecept.cz Pečivo Veky a bagety Domácí francouzské bagety
Domácí francouzské bagety
Recept Domácí francouzské bagety
NejLucka NejLucka    ·   21.1.2015

Domácí francouzské bagety

Domácí pečivo je to nejlepší. Na přípravu postačí 4 ingredience a výsledek je fantastický. Křupavé pečivo k snídani nebo na svačinu, případně na večeři.

Sdílet na Facebooku
Suroviny

Budeme potřebovat:

500 g
hladká mouka
1 lžička
sůl
1 bal.
sušené droždí
300 ml
vlažná voda
Postup receptu
Vytisknout
  1. V misce si smícháme mouku se sušeným droždím a solí. Postupně přidáváme vlažnou vodu a zpracováváme těsto. Těsto po zpracování bude hladké.
  2. Takto připravené těsto zakryjeme fólií a necháme na teplém místě odležet minimálně hodinu (pokud zdvojnásobí svůj objem).
  3. Následně těsto na pomoučeném vále rozválíme, přeložíme ho na 4 části a znovu dáme do misky a necháme odstát na teplém místě (cca 40 minut). Podruhé ho rozválíme na požadovanou tloušťku a vytvarujeme si bagetky.
  4. Ukládáme je na plech, který jsme si vystlali papírem a necháme je půl hodinu odstát. Ostrým nožem nadrežeme povrch bagety (můžeme posypat mákem, solí, semínky,...).
  5. Dáme je zapéct do předem vyhřáté trouby na 240 stupňů (do spodní části trouby jsme si položili vyšší plech s teplou vodou). Pečeme po dobu cca 20 minut. Upečené necháme na mřížce vychladnout. Dobrou chuť!

Zdroj: Coolinarika

Komentáře k receptu
Jedlovv    ·   9.3.2023   ·   Odpovědět   ·  

Výborné, Klasika. Dobré jsou i česnekové (ale jen jako lehce), tj. do těsta před pečením přidat 1-2 rozmačkaný stroužek česneku.

Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář