Domácí KINDER BUENO tyčinka

Sice tvar nemá jako kinder bueno z obchodu, protože je fabriky vyrábějí podle typizovaných formiček, ale ta chuť! Božská!!!

Přidal:, 7.9.2015
Kategorie: Chuťovky
Recept Domácí KINDER BUENO tyčinka

Suroviny

Budeme potřebovat (cca 30 ks tyčinek):
3 ksklasické dortová oplatky
3 tabulkymléčná čokoláda
4 lžíceslunečnicový olej
225 gloupané a pražené lískové ořechy
125 gmoučkový cukr
50 gsušené mléko
50 gmáslo
100 gbílá čokoláda
50 gslunečnicový olej
Na obalení:
mléčná čokoláda
hořká čokoláda

Postup přípravy

  1. Nejdříve si připravíme náplň z lískových ořechů. Lískové ořechy rozixujeme pomocí kuchyňského mixéru na jemný prášek, přidáme moučkový cukr a sušené mléko. Důkladně promícháme - dostaneme pastu (mixujeme vše spolu do hladka). Pokud nemáte kuchyňský mixér, můžete použít i mlýnek na kávu.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  2. V misce ve vodní lázni rozpustíme bílou čokoládu spolu s máslem a olejem.
  3. Obě hmoty vařečkou spojíme, vložíme do mixéru a ještě jednou rozmixujeme. Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Dortovou oplátku potřeme náplní, zakryjeme druhou oplatkou a jemně zatlačíme. Necháme ztuhnout, nakrájíme a obalíme v rozpuštěné mléčné čokoládě.
  5. Verze s čokoládou uvnitř:
    Tmavou čokoládu ropustíme ve vodní lázni, přidáme 4 lžíce slunečnicového oleje a necháme vychladnout na pokojovou teplotu.Tip: Jahodový džem bez chemie
  6. Jednu dortovou oplátku potřeme náplní, položíme druhou oplátku a jemně zatlačíme. Překrojíme na polovinu. Jednu polovinu potřeme rozpuštěnou čokoládou, položíme druhou polovinu oplatky a necháme ztuhnout. Nakrájíme tyčinky, které obalujeme v rozpuštěné mléčné čokoládě. Ozdobíme tmavou čokoládou podle vlastní fantazie.

Zdroj: Almaneoyorquina