Domácí koblihy z bramborového kynutého těsta

Dnes jsme měli k obědu sladkou smaženou pochoutku. Je sice nezdravá, kalorická, sladká, ale o to chutnější. Vnoučátka si pochutnali, vyžádali si i druhý talíř, takže jsem velmi spokojená. S těstem se pracuje velmi dobře, nelepí se na pracovní desku ani na ruce a po vysmažení je jemné jako pavučinka. A nezapomeňte, někdy si třeba dopřát i takové sladké hlavní jídla, abychom si obalili nervy a měli krásný den :) Autor: Marta M.

Přidal:, 11.1.2017
Kategorie: Nejlepší dezerty, Koblihy, Dezerty, Oběd
Recept Domácí koblihy z bramborového kynutého těsta

Suroviny

500 ghladká mouka
1 ksvejce
1 ksžloutek
200 mlmléka
20 gdroždí
160 guvařené brambory ve slupce
1 PLmoučkový cukr
1/2 lžičkysůl
2 PLrozpuštěné máslo
50 mlrum

Postup přípravy

  1. Do misky dáme mouku, sůl, nastrouhané a vychladlé brambory, vajíčko, žloutek a rozpuštěné máslo smíchané s rumem.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  2. Do vlažného mléka dáme cukr a droždí a necháme vzejít kvásek. Přidáme do misky s moukou a ostatními surovinami a vypracujeme hladké těsto, které na pomoučeném pracovní desce rozválíme na tloušťku cca 1 cm.
  3. Pomocí okrouhlé formičky vykrájíme kolečka a na pracovní desce nechám kynout 1 hodinu.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  4. V hluboké pánvi rozehřejeme olej a smažíme z obou stran. Pokud je vložím do oleje, přikryji pokličkou a po otočení je nechám dosmažiť bez pokličky.
  5. Vysmažené nechám okapat na papírovém ubrousku a před podáváním do středu každé koblížky navrstvím marmeládu a posypu moučkovým cukrem.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.