NejRecept.cz Přílohy Knedlíky Kynuté knedlíky Domácí kynutý knedlík podle nej receptu.
Domácí kynutý knedlík podle nej receptu.
Domácí kynutý knedlík podle nej receptu.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   27.12.2023

Domácí kynutý knedlík podle nej receptu.

Tento recept popisuje výrobu tradičních českých pařených knedlíků. Tyto knedlíky jsou oblíbenou přílohou v české kuchyni a vyznačují se svou nadýchanou, lehce vláčnou texturou. Připravují se z kynutého těsta, které obsahuje běžné ingredience jako mouku, droždí, vodu, olej a vejce. Po vykynutí se těsto formuje do bochánků a napařuje se do měkké, nadýchané konzistence. Hotové knedlíky se pak propichují párátkem a potírají olejem, což jim dodává jemnou křupavost a zlepšuje chuť. Jsou ideální jako doplněk k masovým pokrmům, zejména k omáčkám.

60 min
Čas přípravy
20 min
Čas vaření
Suroviny
500 g
polohrubá mouka
1 lžička
krystalový cukr
1 lžička
sůl
20 g
čerstvé droždí
2 lžíce
olej
1 ks
vejce
270 ml
voda
Postup receptu
Vytisknout
  1. V misce smícháme vlažnou vodu (důležité je, aby nebyla příliš horká nebo vařící), přisypeme cukr, sůl, přilijeme olej, přidáme čerstvé droždí a vejce a nakonec vmícháme polohrubou mouku.
  2. Pomocí mixéru těsto vypracujeme do podoby kuličky. Během hnětení se těsto bude samo odlepovat od stěn misky. V případě, že je těsto příliš tekuté, přisypte trochu více mouky. Naopak pokud je příliš tuhé, přilijte ještě malé množství vody. Konsistence těsta se může lišit v závislosti na typu použité mouky.
  3. Nechejte vypracované těsto odpočívat po dobu jedné hodiny na teplém místě, přikryté utěrkou, aby mohlo kynout.
  4. Po dokynutí těsto rozdělíme na dvě části. Z každé části vytvoříme menší bochánek, přičemž při tvarování používáme trochu mouky, aby se těsto nelepilo. Tyto bochánky pak necháme kynout dalších 20 minut.
  5. Až bochánky dostatečně vykynou, přendáme je na pařák, který jsme předem potřeli olejem. Poté je v pařáku napařujeme po dobu 20 minut.
  6. Po napaření knedlík propíchněte párátkem a potřete olejem.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář