Domácí lečo - zásoby na zimu

Tak dnes jsme měli zase zavařovací den. Každý den říkám, že to je už poslední, ale vždy ještě něco dozraje a škoda to nechat jen tak. V zimě bude všechno dobré. Měla jsem i pomocníky, takže to šlo rychleji. Nakrájeli, smíchali a já jsem pokračovala v práci dále. Šlo to rychle a tak jsem měla ještě odpoledne čas na to, abych jim za odměnu upekla něco sladkého :) Autor: Milka

Přidal:, 15.8.2018
Kategorie: Lečo, Oběd, Zavařeniny
Čas přípravy:
Čas vaření:
Recept Domácí lečo - zásoby na zimu

Suroviny

5 kgpapriky
5 kgrajčat
3 kgcibule
4 PLsoli
3 dkgčervené papriky sladké
3 dlolej
20 dkgkrystalového cukru

Postup přípravy

  1. Cibuli orestujeme na oleji, přidáme papriku nakrájenou na proužky, osolíme a dusíme asi 20 minut.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  2. Rajčata zalijeme vařící vodu a stáhneme z nich slupku. Pak je nakrájíme na malé kousky a přidáme k paprice. Pokud jsou již uvařené polovinu tak si z nich odebereme asi 2 dl šťávy a rozmícháme s červenou sladkou paprikou a vlijeme do hrnce.
  3. Přidáme cukr a ještě vaříme asi 15 minut, poté hrnec stáhneme z plamene a lečo plníme do lahví. Naplněné láhve zavíčkujeme a dáme sterilizovat na 5-10 minut, obrátíme dnem vzhůru na papírové utěrky, abychom viděli, zda některá neteče.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  4. Po pěti minutách otočíme zpět, přikryjeme a necháme vychladnout. Nakonec jim dáme nové šatičky a uložíme je do spíže.