Domácí ruská zmrzlina

Toto je zmrzlina mého dětství. Neskutečně dobrá a chutná a přitom bez zbytečně přidaných konzervantů, jak ji najdeme v obchodech. Vyzkoušejte si i vy připravit chutné osvěžení na horké letní dny, které právě přichází. Já přidávám ještě kousek čokolády, aby byla chutnější. Pokud nemáte rádi nebo se vám tam nehodí, nepřidávejte. Je to na každého chuti. A samozřejmě dejte pozor na vajíčka, třeba používat (pokud lze) domácí a co nejčerstvější, protože se to tepelně neupravuje. Tuto zmrzlinu už dělávám roky a když víte, jak dlouho máte doma vajíčka, nemůže se stát, že dostanete salmonelózu. Autor: Milka

Přidal:, 15.6.2017
Kategorie: Zmrzlina, Dezerty, 15 minutovky, Chuťovky
Recept Domácí ruská zmrzlina

Suroviny

3 ksdomácí vajíčka
7 dkgmoučkového cukru
250 mlsmetany na šlehání
1 ksvanilka nebo balíček vanilkového cukru
kousekčokolády
dortové oplatky

Postup přípravy

  1. Bílky vyšleháme a postupně přidáváme cukr a vanilku a vyšleháme do pěny přidáváme po jednom žloutku a šleháme dlouho do tuhé pěny. Šleháme asi 15 minut.
    Zvláště si vyšleháme smetanu a přidáme do vyšlehané vajíčkové hmoty.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  2. Na dno nádoby, která je vhodná do mrazáku uložíme oplátku, zalijeme polovinou vanilkové hmoty, nastrouháme čokoládu, zalijeme druhou polovinou vanilkové hmoty a opět nastrouháme čokoládu.
  3. Poslední bude oplatka, přitlačíme, zavřeme nádobu a dáme mrazit. Tím, že se masa šlehala tak dlouho, netřeba ji během mrazení míchat.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Necháme přes noc v mrazničce.