Domácí vepřovka (Rillettes de Connerré)

Recept Domácí vepřovka (Rillettes de Connerré)

Přidal: dobrotydulinka, 10.4.2017

Kategorie: Pomazánky, Paštiky, Chuťovky

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Nebojte se vyzkoušet i takovou dobrotu. Já jsem se nejprve bála, ale po vyzkoušení jsem skonstatovala, že je to opravdu jednoduché a zvládnete to určitě i vy. Tak dobré, tak chutné, to z obchodu nebude :). Je pravdou, že nejlepší to je připravovat z domácích surovin (někdy se zabíjelo u babičky a dědečka a dostupnost těchto surovin jako je surové sádlo a vepřové kosti, či kůže byla na výbornou), ale tak já jsem to kupovala a výsledek stál i tak určitě zato. Autor: Dulinka

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Přidal: dobrotydulinka, 10.4.2017

Kategorie: Pomazánky, Paštiky, Chuťovky

SUROVINY

2 kgvepřového masa (různé druhy)
1,5 kgsyrového sádla
750 mlvody
30 gsoli
6 gpepře
vepřové kosti
vepřová kůže

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT
  1. Sádlo a maso nakrájíme na větší kostky. Sádlo dáme do velkého hrnce a zahříváme na mírném plameni, dokud se nám nezačnou tvořit škvarečky (kostky sádla pustí tuk a začnou zlátnout).
  2. Postupně přidáváme k sádlu maso a promícháváme. Zalijeme vodou a pod pokličkou vaříme hodinku, občas promícháme.
  3. Po jedné hodině.Snížíme plamen (plotýnku =D) na minimum, zaklopíme pokličkou a vaříme 3 hodiny.
  4. O 3 hodiny později.Přidáme sůl, kosti a kůži. Kosti a kůže nejsou podmínkou, ale vepřovce dodají další skvělou chuť. Promícháme a necháme mírně probublávat další 3 hodinky, ale už nedáváme pokličku.
  5. O další 3 hodiny později.Z vepřovky vyndáme kosti a kůži. Masíčko se sice rozpadá, ale můžeme mu trochu pomoci vidličkou nebo šťouchadlem, aby se pak lépe mazalo na chleba. Přidáme pepř, promícháme a vypneme plotýnku.
  6. Vepřovku necháme odpočívat a vymyjeme si nádoby do kterých ji budeme dávat. Děrovanou naběračkou naplníme připravené nádoby a každou vepřovku zalijeme zbylým tukem. Když je vepřovka mírně zchladlá, uzavřeme a necháme zcela vychladnout. Vepřovku můžeme i zamrazit, ale nejdříve ji necháme vychladit v lednici.

Můj blog: Dobroty Dulinka

PODĚLTE SE O RECEPT S OSTATNÍMI
INSPIRACE NA KAŽDÝ DEN
KOMENTÁŘE K RECEPTU
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit