Dukátové buchtičky s vanilkovým pudinkem

Zvyknu dělávat dukátové buchtičky hlavně v pátek, když jsem si řekla, že pátky by se nemělo jíst maso a tak jsem si udělala seznam receptů, které máme rádi doma :) Mezi nimi jsem zmínila i dukátové buchtičky s vanilkovým krémem. Někdy jsem dělala krém i s rumem a žloutky, dnes už jen takto, vanilkový obyčejný pudink, kterým určitě nic nezkazíte a hlavně oceníte když spěcháte. Autor: Triniti

Přidal:, 22.2.2018
Kategorie: Buchty, Dezerty, Oběd, Dukátové buchtičky
Recept Dukátové buchtičky s vanilkovým pudinkem

Suroviny

500 ghladká mouka
3 lžícekr. cukr
2 lžíceolej
sušené droždí na 500 g mouky
300 - 350 mlmléka
1 ksvejce
špetkasůl
800 mlmléka
4 lžícekr. cukr
2 bal.vanilkový pudink

Postup přípravy

  1. Těsta není mnoho, je ho tak akorát do menšího plechu, případně, pokud chcete menší dukátové buchtičky, tak zvolte trošku větší plech. Já dělám dukátové buchtičky větší, nerozmočí se pak tak na talíři s pudinkem.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  2. Klasicky připravíme těsto - mouku, cukr, olej, droždí, mléko a špetku soli s vajíčkem vypracujeme do hladkého těsta, které necháme na teplém místě kynout.
  3. Když těsto zdvojnásobilo svůj objem, přendáme ho na pracovní desku, vytvarujeme zopár hadů (válečky), které prohodíme do vymazaného menšího plechu a poklademe je těsně k sobě.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  4. Nožem nebo špachtlí překrojíme na buchtičky, tak budeme mít každou buchtičku stejnou a dáme zapéct do předem vyhřáté trouby. Pečeme na 200 stupňů dozlatova.
  5. Pudink uvaříme klasicky v mléce s cukrem a podáváme.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce