Dvoubarevná kostka s džemem a marcipánem

Netradiční dvoubarevné kostky s příchutí mandlí jsou spojeny sladkým meruňkovým džemem a celé jsou pokryty marcipánem. Chuťově mi to připomínalo punčové řezy. Samozřejmě, punč tam nešel, ale pokud bych mohla, tak bych to růžové těsto ještě zalévala punčovou šťávou. Příště určitě vyzkouším. Byl to sice pracnější koláček, ale určitě stojí za tu námahu. Autor: Petra

Recept Dvoubarevná kostka s džemem a marcipánem

Suroviny

Na přípravu budeme potřebovat:
175 gmáslo
175 gkr. cukr
175 gpolohrubá mouka
2 lžičkyprášek do pečiva
3 ksvejce
65 gmleté ​​mandle
1/2 lžičkyvanilkový extrakt
1/4 lžičkymandlový extrakt
100 gmeruňkový džem
225 gmarcipán
červené barvivo

Postup přípravy

  1. Troubu si předehřejeme na 180 stupňů. Připravíme si formu na pečení o velikosti 20 x 20 cm. Vyložíme ho papírem na pečení.Tip: Jahodový džem bez chemie
  2. Všechny sypké suroviny si smícháme v jedné misce. V druhé misce si utřeme vajíčka s cukrem a přidáme extrakty. Nakonec obě hmoty spojíme a vymícháme husté těsto. Těsto být hladké.
  3. Jednu polovinu těsta si oddělíme a přidáme barvivo. Důkladně promícháme. Formu na pečení si buď rozdělíme na polovinu nebo v ní upečeme těsta dva krát. Pěkně uhladíme a dáme péct. Pečeme při teplotě 180 stupňů cca 25 - 30 minut. Upečené necháme vychladnout na mřížce.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Vychladlé těsta si rozřízneme na polovinu (z každé barvy budeme mít 2 proužky). Pěkně si je ořízneme.
  5. Džem si zahřejeme na ohni a přecedíme přes sítko.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  6. Vezmeme si jeden proužek a natřeme stranu, kterou budeme lepit, džemem. Přiložíme druhý pás jiné barvy a pořádně přitlačíme. Takto zopakujeme postup i na druhých proužcích. Vždy natíráme ty hrany, které budeme spojovat. Nakonec navrstvíme džem i na boky, kde půjde marcipán - ten však budeme natírat ve chvíli, kdy přesuneme celý spojený kvádr na marcipán.
  7. Marcipán si pomocí válečku na těsto rozválíme do požadované velikosti. Jednu stranu spojeného kvádru si natřeme džemem a přesuneme ho na marcipán. Natřeme zbylé kraje džemem. Obalíme marcipánem a pěkně stlačímeJak na tento jednoduchý koláček ve tvaru dvoubarevné kostky najdete i na videu zde.
  8. Vrch si nožem ozdobíme. Nakrájíme na řezy a podáváme. Dobrou chuť!