NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Ořechové cukroví Dvoubarevné sádlové rohlíčky s oříškovým a kakaovým nádechem
Dvoubarevné sádlové rohlíčky s oříškovým a kakaovým nádechem
Recept Dvoubarevné sádlové rohlíčky s oříškovým a kakaovým nádechem
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Petra H Petra H    ·   7.11.2023

Dvoubarevné sádlové rohlíčky s oříškovým a kakaovým nádechem

Jde o jednoduchý a zároveň velmi zajímavý recept na starodávné sádlové rohlíčky. Osobně jsem tento recept trochu vylepšila a od minulého roku peču dvoubarevné varianty. Mají jemnou oříškovou a kakaovou chuť, což je velmi lahodné. Sice nevydrží dlouho, protože se sní jako první, ale to nevadí. Dokonce si je občas dopřeji i při pečení, nemohu jim odolat.

20 min
Čas přípravy
10 min
Čas vaření
Suroviny
400 g
hladká mouka
100 g
mleté ořechy
250 g
moučkový cukr
1 sáček
vanilkový cukr
250 g
sádlo
2 lžíce
kakao
Postup receptu
Vytisknout
  1. Hladkou mouku prosejeme do mísy a přidáme mleté oříšky, moučkový cukr a vanilkový cukr. Poté nakrájíme sádlo a zpracujeme ho s ostatními ingrediencemi do kuličky těsta. Tuto kuličku těsta rozdělíme na dvě části. Do jedné části přidáme kakao a znovu těsto propracujeme.
  2. Takto připravená těsta nakrájíme na stejné kousky a z každého kousku zformujeme kuličku.
  3. Pokud máte potíže s pracováním s těstem kvůli příliš měkkému sádlu a lepivosti, doporučuji ho na chvíli dát do lednice a potom pokračovat ve vytváření kuliček.
  4. Připravíme si formičky, ale nemazeme je. Kuličky umístíme do formičky tak, abychom vytvořili polovinu bílého těsta a polovinu kakaového těsta. Poté je zarovnáme a umístíme na plech.
  5. Rohlíčky pečeme při teplotě 180 stupňů asi 10 minut.
  6. Po upečení vyjmeme rohlíčky z trouby a necháme je chvíli vychladnout. Poté, když jsou ještě teplé, vyjmeme je z formiček tím, že ťukneme formičkou o pracovní desku a rohlíček vypadne.

Zdroj: mamincinyrecepty

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář