Fantastické TWIX jednohubky

TWIX jednohubky, které ocení milovníci karamelu. Vynikající sušenka, lahodný karamel a na vrchu rozpuštěna mléčná čokoláda.

Recept Fantastické TWIX jednohubky

Suroviny

Těsto:
300 ghladká mouka
200 gstudené máslo
100 gmoučkový cukr
špetkasůl
3 lžícestudená voda
1 lžičkavanilková esence
Karamel:
200 gkaramelové měkké bonbóny
3 lžíceneslazené kondenzované mléko
Vrch:
150 gmléčná čokoláda
4 lžícemléko
2 lžícemáslo

Postup přípravy

  1. Z uvedené dávky surovin vyjde cca 70 maličkých twix koláčků. Záleží však na velikosti.Tip: Jahodový džem bez chemie
  2. Do velké misky prosejeme mouku, přidáme moučkový cukr, špetku soli a studené máslo nakrájené na malé kousky. Všechny suroviny důkladně rukou zpracujeme do jednotné hmoty. V případě, že těsto máte drobivé přidejte lžíci studené vody. Nepřidávejte hodně, abyste neměli těsto příliš řídké.
  3. Těsto odložíme na hodinu do chladničky.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Po hodině těsto rozdělíme na polovinu, rozválíme mezi dvěma papíry na pečení a pomocí okrouhlé formičky vykrájíme kolečka s průměrem 3,5 cm.
  5. Ukládáme je na papírem vyložený plech na pečení a pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 st. cca 14-15 minut. Sušenky nemají ztvrdnout, mají mít jemně zlatou barvu. Vyjmeme z trouby a necháme vychladnout.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  6. Karamelové bonbóny rozpustíme ve vodní lázni, přidáme kondenzované mléko a mícháním spojíme. Hmotu máme stále ve vodní lázni, aby karamel neztvrdl a 1/2 lžičky navrstívme na každé upečené kolečko. Necháme karamel na kolečkách vychladnout a pak na vrch natřeme čokoládu, kterou jsme rozpustili a přidali do ní mléko a máslo.
  7. Místo karamelového bonbónu můžete klidně použít i karamelové salko, které ve vodní lázni za stálého míchání ohříváte, dokud se z něj neodpaří přebytečná voda a hmota nebude dostatečně hustá.

Zdroj: Coolinarika