NejRecept.cz Přílohy Brambory Francouzské brambory Grófkine francouzské brambory: Toto parádně vylepšení jsem zkusila jen jednou a od té doby jiné francouzské brambory nemají šanci!
Grófkine francouzské brambory: Toto parádně vylepšení jsem zkusila jen jednou a od té doby jiné francouzské brambory nemají šanci!
Recept Grófkine francouzské brambory: Toto parádně vylepšení jsem zkusila jen jednou a od té doby jiné francouzské brambory nemají šanci!
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Lacusin Lacusin    ·   4.5.2018

Grófkine francouzské brambory: Toto parádně vylepšení jsem zkusila jen jednou a od té doby jiné francouzské brambory nemají šanci!

Už dávno jsme neměli k obědu francouzské brambory. Když jsem se doma ptala, zda mohou být k obědu, tak mi to ofrflali a tak jsem musela vymýšlet něco nového. Tak jsem je trochu zmátla tímto obědem, namísto párku a vajíčka jsem udělala základ z mletého masa, žampionů a rajčata. Víte jak se olizovali? Autor: Lacusin

Sdílet na Facebooku
Suroviny
1,5 kg
brambor uvařených ve slupce
0,5 kg
mletého masa
1 ks
cibule
1 plechovka
žampionů
1 ks
rajče
30 dkg
tvrdého sýra
1 kelímek
smetany na vaření
dle chuti
sůl, pepř, grilovací koření
Postup receptu
Vytisknout
  1. Mleté maso osmahneme na pánvi. Přidáme k němu cibuli pokrájenou na půlkolečka, žampiony, nadrobno pokrájené rajče a koření.
  2. Podlijeme trochou vody a necháme čtvrt hodiny dusit.
  3. K podušené masové směsi přidáme na kolečka pokrájené brambory, smetanu a polovinu sýra a opatrně promícháme.
  4. Vrch posypeme zbytkem sýra a dáme zapéct do trouby vyhřáté na 200 °C.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář