Hovězí kostky na růžovém víně s barevnými knedlíky - FOTORECEPT

Hovězí kostky na růžovém víně s barevnými knedlíky - FOTORECEPT

Přidal: Izabella929@azet.sk, 3.11.2017

Kategorie: Hovězí maso, Maso, Oběd, Část dne

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Dnes přináším chutné jídlo z hovězího masa. Dělala jsem ho na růžovém víně. Dostala jsem čerstvé hovězí maso z farmy. Hned jsem si odebrala 400 g a udělala chutný oběd. Autor: Izabelka

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Přidal: Izabella929@azet.sk, 3.11.2017

Kategorie: Hovězí maso, Maso, Oběd, Část dne

SUROVINY

Suroviny:

400 ghovězí přední
80 guzená slanina
1 ksvětší cibule
1 ČLhořčice
2 ČLčervená mletá paprika
3 PLlečo domácí
dle chutisůl, pepř

Na barevný knedlík:

400 ghladká mouka speciál
100 gpoluhrubá mouka
1 ksvejce
250 mlvlažná voda
40 gdroždí
1 ČLkrystalový cukr
dle potřebymouka na posyp
1 PLolej
1/2 ČLčervená mletá paprika

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT
  1. Do kastrolu jsem dala nakrájenou slaninu a přidala jsem i cibuli. Více tuku nepoužívám, jen tolik, kolik se ze slaniny vyškvaříme. Přidala jsem kostky a nechala zatáhnout. Pak jsem osolila, okořenila, přidala mletou červenou papriku, hořčici a lečo a spolu jsem všechno dusila. Nakonec jsem podlila vodou, aby bylo maso ponořené. Dusila jsem ho na slabším plameni 80 min. Nakonec jsem přidala i růžové víno a už jen chvilku nechala přejít varem. Pokud se maso dusilo, připravila jsem barevný knedlík jako přílohu.
  2. Ve vlažné vodě se rozmrvila droždí, posypala cukrem a moukou a nechala jsem vykynout.
  3. V míse jsem smíchala mouku, přidala jsem vejce a kvásek, potom sůl a olej a vypracovala jsem těsto, které jsem nechala kynout půl hodinu. Vykynuté těsto jsem vyložila na pracovní desku. Rozdělila jsem ho na 3 větší a 3 menší části. Větší části jsem nechala tak. Do malé jsem dala mletou červenou papriku.
  4. Těsto s mletou červenou paprikou jsem pořádně promíchala. Připravila jsem si do hrnce vodu na paření. Já na paření používám sterilní gázu. Položila jsem ji na hrnec a stáhla gumou. Zapnula jsem a nechala jsem vodu sevřít. Ihned jsem si připravila první knedlík na paření. Bílé těsto jsem spracovala, položila na desku a spracovala jsem i červené těsto. Položila jsem na bílé těsto červené a společně jsem oba svinula do tvaru knedlíka. Pozor! prosím nepřidávejte více papriky, protože knedlík budete mít hořký.
  5. Takto připravený srolovaný knedlík musí kynout 20 min. Když knedlík vykynul a voda vřela v hrnci, položila jsem ho na gázu. Zakryla jsem ho mísou a pářil se 20 min. V tomto okamžiku jsem ihned připravila další knedlík bílý s červeným a svinula a nechala kynout dokud se mi pářil první 20 min. Čili knedlík se paří 20 min. a podkynout další 20 min. Knedlík jsem vybrala z páry a položila jsem další pařit.
  6. Jakmile ho vyberu z páry, propícháme ho špejlí, aby pára vyšla a namažu olejem, aby se nevytvořila kůra. Po částečném vychlazení jsem ho nakrájené.
  7. Hotové maso jsem uložila na talíř. Přidala jsem barevné knedlíky. Přeji vám dobrou chuť.
PODĚLTE SE O RECEPT S OSTATNÍMI
INSPIRACE NA KAŽDÝ DEN
KOMENTÁŘE K RECEPTU
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit