NejRecept.cz Pečivo Chléb Hrnkový recept na mini chleby. Upečete je za 10 minut a jsou téměř bez práce.
Hrnkový recept na mini chleby. Upečete je za 10 minut a jsou téměř bez práce.
Hrnkový recept na mini chleby. Upečete je za 10 minut a jsou téměř bez práce.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Mineralka Mineralka    ·   24.2.2023

Hrnkový recept na mini chleby. Upečete je za 10 minut a jsou téměř bez práce.

Recept na domácí mini chleby přijde vhod v podstatě kdykoli. Čerstvé domácí pečivo je jednoduše skvělé. Namísto klasického chleba si přitom můžete připravit zajímavější alternativu – menší pita placky, které jsou krásně nadýchané a skvěle chutnají.

35 min
Čas přípravy
10 min
Čas vaření
Suroviny
600 g
hladká mouka
200 ml
mléko
100 ml
voda
100 g
bílý jogurt
1 čerstvé droždí (42 g) – lze nahradit sušeným (1 lžíce)
1 lžíce
cukr (20 g)
2 lžíce
rostlinný olej (20 ml)
1 lžička
sůl
Postup receptu
Vytisknout
  1. Připravte si větší mísu. Vlijte do ní teplé mléko a teplou vodu, přidejte i jogurt. Do směsi rozdrobte kostku čerstvého droždí. Případně lze namísto toho použít lžíci sušeného droždí. Přidejte lžíci cukru, dvě lžíce oleje a vše zlehka promíchejte.
  2. Pak přichází na řadu mouka. Přidejte nejprve menší množství – zhruba polovinu. Snažte se spojit mouku s tekutou složkou – nejlépe to jde s vařečkou či gumovou stěrkou. V průběhu můžete přidat sůl. Jakmile se začne formovat hustější těsto, přidejte druhou část mouky. Poté je vhodné míchat směs rukama. Je třeba trpělivost, ovšem během pár minut rukama uhnětete hladké těsto. Případně lze využít kuchyňské robota.
  3. Těsto nechte zhruba 45 minut kynout na teplém místě. Proces lze uspíšit v troubě nahřáté na maximálně 50 °C. Jakmile je těsto nakynuté, lehce ho pomoučněte, stejně tak i podložku, na které budete pracovat. Předejdete tak lepení těsta.
  4. Z hmoty vytvořte větší válec a rozdělte ho na 12 kousků. Z každého kousku poté v rukách vyválejte kuličku. Každou kuličku poté rozválejte na tenký plát o průměru zhruba 14-15 centimetrů.
  5. Připravte si plech s pečicím papírem a pokládejte na něj připravené placky. Na jeden plech se vám vejdou 4 kusy. Pečte v troubě rozpálené na 250 °C zhruba 10 minut.
  6. Během pečení se placky krásně nafouknou a získají zlatavou barvu.

Příprava chlebových placek je rychlá a jednoduchá. Jde přitom o univerzální pečivo – hodí se k plnění různými směsmi, ovšem poslouží i jako příloha k různým omáčkám, grilovanému masu či třeba hummusu.

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář