NejRecept.cz Tipy a triky Jak jednoduše za 10 minut vyčistit špinavou mikrovlnku skoro zdarma
Jak jednoduše za 10 minut vyčistit špinavou mikrovlnku skoro zdarma
Recept Jak jednoduše za 10 minut vyčistit špinavou mikrovlnku skoro zdarma
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Karambola Karambola    ·   4.6.2018

Jak jednoduše za 10 minut vyčistit špinavou mikrovlnku skoro zdarma

Jak jsem již zmiňovala, ocet je všestranná surovina, která je vhodná k odstranění vodního kamene i nechtěného zápachu. Nedávno jsem po dlouhé otevřela dlouho nepoužívanou mikrovlnku a zůstala jsem zděšena. Špinavá, mastná a zapáchala olejem. Samozřejmě po přetření obyčejným hadříkem namočeným v saponátu s vodou to dolů nešlo a tak jsem musela vyzkoušet jiné přípravky. Vzpomněla jsem si na ocet. Ten odstraňuje zápach, vodní kámen i mastnotu. Autor: Karambola

Suroviny
ocet
Postup receptu
Vytisknout
  1. Skoro zdarma :), protože přece musíte koupit ocet, který je levný a použijete z něj pouze 100 ml. Ocet je skvělá surovina v kuchyni, která se přidává do salátů, omáček a taktéž je vhodný i jako čistící přípravek.
  2. Skvěle odstraňuje vodní kámen, takže pokud máte zanesenou pračku, stačí celou láhev vylít do bubnu pračky a zapnout normální cyklus. Pračka vám tak nebude ani zapáchat a nebude ani zanesená vodním kamenem. Takto je ocet vhodný i na odstranění vodního kamene u baterií nebo dokonce i uvnitř baterie, či v sprchové hlavici. Stačí, když baterii odmontujete (případně nastříkáte rozprašovačem) a namočíte ji na celou noc do octa. Potom baterii propláchnětě čistou vodou.
  3. Jak jsem již zmiňovala, ocet je všestranná surovina, která je vhodná k odstranění vodního kamene i nechtěného zápachu. Nedávno jsem po dlouhé otevřela dlouho nepoužívanou mikrovlnku a zůstala jsem zděšena. Špinavá, mastná a zapáchala olejem. Samozřejmě po přetření obyčejným hadříkem namočeným v saponátu s vodou to dolů nešlo a tak jsem musela vyzkoušet jiné přípravky. Vzpomněla jsem si na ocet. Ten odstraňuje zápach, vodní kámen i mastnotu.
  4. Postup je zcela jednoduchý. Do sklenice nalijeme asi 100 ml octa, mikrovlnku zapneme na 3 minuty a necháme ocet sevřít. Když uplynuly 3 minuty, opatrně mikrovlnku otevřeme (dávejte pozor, do nosu vám vejde pálivá aroma octa) a namočeným hadříkem přetřeme vnitřek mikrovlnky. Šlo to dolů téměř samo. Po mastnotě a špíně ani stopa a dokonce ani po zápachu. Vypadá jako nová.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář