Jak jednoduše za 10 minut vyčistit špinavou mikrovlnku skoro zdarma

Recept Jak jednoduše za 10 minut vyčistit špinavou mikrovlnku skoro zdarma

Přidal: Karambola, 4.6.2018

Kategorie: Tipy a triky

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Jak jsem již zmiňovala, ocet je všestranná surovina, která je vhodná k odstranění vodního kamene i nechtěného zápachu. Nedávno jsem po dlouhé otevřela dlouho nepoužívanou mikrovlnku a zůstala jsem zděšena. Špinavá, mastná a zapáchala olejem. Samozřejmě po přetření obyčejným hadříkem namočeným v saponátu s vodou to dolů nešlo a tak jsem musela vyzkoušet jiné přípravky. Vzpomněla jsem si na ocet. Ten odstraňuje zápach, vodní kámen i mastnotu. Autor: Karambola

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Přidal: Karambola, 4.6.2018

Kategorie: Tipy a triky

SUROVINY

ocet

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT
  1. Skoro zdarma :), protože přece musíte koupit ocet, který je levný a použijete z něj pouze 100 ml. Ocet je skvělá surovina v kuchyni, která se přidává do salátů, omáček a taktéž je vhodný i jako čistící přípravek.
  2. Skvěle odstraňuje vodní kámen, takže pokud máte zanesenou pračku, stačí celou láhev vylít do bubnu pračky a zapnout normální cyklus. Pračka vám tak nebude ani zapáchat a nebude ani zanesená vodním kamenem. Takto je ocet vhodný i na odstranění vodního kamene u baterií nebo dokonce i uvnitř baterie, či v sprchové hlavici. Stačí, když baterii odmontujete (případně nastříkáte rozprašovačem) a namočíte ji na celou noc do octa. Potom baterii propláchnětě čistou vodou.
  3. Jak jsem již zmiňovala, ocet je všestranná surovina, která je vhodná k odstranění vodního kamene i nechtěného zápachu. Nedávno jsem po dlouhé otevřela dlouho nepoužívanou mikrovlnku a zůstala jsem zděšena. Špinavá, mastná a zapáchala olejem. Samozřejmě po přetření obyčejným hadříkem namočeným v saponátu s vodou to dolů nešlo a tak jsem musela vyzkoušet jiné přípravky. Vzpomněla jsem si na ocet. Ten odstraňuje zápach, vodní kámen i mastnotu.
  4. Postup je zcela jednoduchý. Do sklenice nalijeme asi 100 ml octa, mikrovlnku zapneme na 3 minuty a necháme ocet sevřít. Když uplynuly 3 minuty, opatrně mikrovlnku otevřeme (dávejte pozor, do nosu vám vejde pálivá aroma octa) a namočeným hadříkem přetřeme vnitřek mikrovlnky. Šlo to dolů téměř samo. Po mastnotě a špíně ani stopa a dokonce ani po zápachu. Vypadá jako nová.
PODĚLTE SE O RECEPT S OSTATNÍMI
INSPIRACE NA KAŽDÝ DEN
KOMENTÁŘE K RECEPTU
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit