NejRecept.cz Těsta Listové těsto Jak připravit dokonalé a rychlé domácí listové těsto
Jak připravit dokonalé a rychlé domácí listové těsto
Recept Jak připravit dokonalé a rychlé domácí listové těsto
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Petra H Petra H    ·   20.1.2024

Jak připravit dokonalé a rychlé domácí listové těsto

Věnujte část svého volna na přípravu chutného domácího listového těsta. S tímto těstem můžete vytvořit řadu skvělých sladkých pochoutek. Naučte se, jak připravit perfektní domácí listové těsto.

95 min
Čas přípravy
Suroviny

Budeme potřebovat:

500 g
hladká mouka
500 g
studené máslo
1 lžička
sůl
220 - 250 ml
ledová voda (záleží na kvalitě mouky)
Postup receptu
Vytisknout
  1. Na pracovní ploše smícháme mouku se špetkou soli. Poté do ní vmícháme máslo nakrájené na malé kostičky.
  2. Pomalu přiléváme vodu a z těchto surovin zpracujeme hladké těsto. Hotové těsto pak zabalíme do potravinářské fólie a necháme jej odpočívat v chladničce po dobu 20 minut, nebo můžeme použít mrazničku a zkrátit dobu odpočinku na 10 minut.
  3. Na pracovní plochu posypanou moukou rozválíme těsto na obdélník o velikosti zhruba 40 x 20 cm a poté ho z obou stran (shora a zdola) přehneme směrem ke středu.
  4. Těsto otočíme o 90 stupňů a opět ho rozválíme na obdélník o velikosti 40 x 20 cm. Následně těsto zabalíme do fólie a uložíme ho do chladničky na 20 minut, případně do mrazáku na dobu 10 minut, aby dobře ztuhlo.
  5. Tento krok, který zahrnuje rozválení těsta, jeho složení, uložení do chladničky, otočení o 90 stupňů, následné rozválení a opětovné složení a uložení do chladničky, ještě dvakrát zopakujeme.
  6. Těsto by mělo být po zpracování hladké a pružné. Můžeme ho použít ihned, nebo ho uložit do lednice a použít ho během následujících tří dnů. Případně lze těsto uložit do mrazáku pro pozdější použití.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář