NejRecept.cz Tipy a triky Jak si vyrobit v pohodlí svého domova KOKOSOVÝ OLEJ
Jak si vyrobit v pohodlí svého domova KOKOSOVÝ OLEJ
Recept Jak si vyrobit v pohodlí svého domova KOKOSOVÝ OLEJ
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   23.9.2015

Jak si vyrobit v pohodlí svého domova KOKOSOVÝ OLEJ

Kokosový olej se řadí mezi velmi zdravý produkt. Využíváme ho nejen v kuchyni, ale také v kosmetice, ať už na obličej, na ruce nebo na vlasy. ....

Suroviny

Budeme potřebovat:

1 ks
kokosový ořech
Postup receptu
Vytisknout
  1. Kokosový olej se řadí mezi velmi zdravý produkt. Využíváme ho nejen v kuchyni, ale také v kosmetice, či už na obličej, na ruce nebo na vlasy. Má velmi mnoho zdraví prospěšných látek, ale v obchodě je velmi drahý.
  2. K výrobě domácího kokosového oleje budete potřebovat kokosový ořech. Z jednoho kokosového ořechu vyrobíte cca 1/4 šálku oleje a trvá to trochu déle, cca 1 hodinu.
  3. Tam kde má kokosový ořech tři otvory, ostrým tenkým nožem vydlabeme vnitřek jedné dírky (jedna dírka je měkká, další dvě jsou tvrdé - takže musíme najít tu správnou) a otočíme ho do sklenice. Kokosové mléko steče do sklenice a kokosový ořech můžeme rozbít kladivem. Rozbité části očistíme od kůry škrabkou na brambory nebo nožem. Kokos můžete podávat čerstvý nebo ho vysušíte v sušičce, případně v troubě.
  4. Kokosové mléko přelijeme do džbánu a necháme v chladničce odstát přes celou noc. Ráno můžete vidět, že na vrchu se vytvořilo kokosové "máslo".
  5. Horní tvrdší část opatrně vyjmeme do hrnce a ohříváme na nejnižší teplotě. Cílem ohřívání je zbavit se přebytečné vody.
  6. Panenský kokosový olej se získává při velmi nízkých teplotách, protože vysoká teplotě změní jeho složení, struktura, resp. vlastnosti, proto je nutné vyzbrojit se vysokou dávkou trpělivosti.
  7. Když se začne odpařovat přebytečná voda, hmota se začne podobat na sražené mléko. Pevné látky se začnou oddělovat od oleje. Pomocí naběračky tekutý olej začneme odčerpávat do láhve se vzduchotěsným uzávěrem.

Zdroj: Mom

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář