Jak si vyrobit v pohodlí svého domova KOKOSOVÝ OLEJ

Recept Jak si vyrobit v pohodlí svého domova KOKOSOVÝ OLEJ

Přidal: NejLucka, 23.9.2015

Kategorie: Tipy a triky

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Kokosový olej se řadí mezi velmi zdravý produkt. Využíváme ho nejen v kuchyni, ale také v kosmetice, ať už na obličej, na ruce nebo na vlasy. ....

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Přidal: NejLucka, 23.9.2015

Kategorie: Tipy a triky

SUROVINY

Budeme potřebovat:

1 kskokosový ořech

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT
  1. Kokosový olej se řadí mezi velmi zdravý produkt. Využíváme ho nejen v kuchyni, ale také v kosmetice, či už na obličej, na ruce nebo na vlasy. Má velmi mnoho zdraví prospěšných látek, ale v obchodě je velmi drahý.
  2. K výrobě domácího kokosového oleje budete potřebovat kokosový ořech. Z jednoho kokosového ořechu vyrobíte cca 1/4 šálku oleje a trvá to trochu déle, cca 1 hodinu.
  3. Tam kde má kokosový ořech tři otvory, ostrým tenkým nožem vydlabeme vnitřek jedné dírky (jedna dírka je měkká, další dvě jsou tvrdé - takže musíme najít tu správnou) a otočíme ho do sklenice. Kokosové mléko steče do sklenice a kokosový ořech můžeme rozbít kladivem. Rozbité části očistíme od kůry škrabkou na brambory nebo nožem. Kokos můžete podávat čerstvý nebo ho vysušíte v sušičce, případně v troubě.
  4. Kokosové mléko přelijeme do džbánu a necháme v chladničce odstát přes celou noc. Ráno můžete vidět, že na vrchu se vytvořilo kokosové "máslo".
  5. Horní tvrdší část opatrně vyjmeme do hrnce a ohříváme na nejnižší teplotě. Cílem ohřívání je zbavit se přebytečné vody.
  6. Panenský kokosový olej se získává při velmi nízkých teplotách, protože vysoká teplotě změní jeho složení, struktura, resp. vlastnosti, proto je nutné vyzbrojit se vysokou dávkou trpělivosti.
  7. Když se začne odpařovat přebytečná voda, hmota se začne podobat na sražené mléko. Pevné látky se začnou oddělovat od oleje. Pomocí naběračky tekutý olej začneme odčerpávat do láhve se vzduchotěsným uzávěrem.

Zdroj: Mom

PODĚLTE SE O RECEPT S OSTATNÍMI
INSPIRACE NA KAŽDÝ DEN
KOMENTÁŘE K RECEPTU
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit