NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Ořechové cukroví Jak upéct oříškové mušličky se žloutkovým krémem
Jak upéct oříškové mušličky se žloutkovým krémem
Recept Jak upéct oříškové mušličky se žloutkovým krémem
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Karambola Karambola    ·   27.11.2023

Jak upéct oříškové mušličky se žloutkovým krémem

Oříškové mušličky se žloutkovým krémem je tradiční český dezert, který kombinuje jemnou, ořechovou chuť s bohatým žloutkovým krémem. Tyto drobné, mušličkové pečivo jsou připravovány z těsta s výraznou chutí oříšků, což jim dodává nezapomenutelnou chuť a aroma. Po upečení jsou naplněny krémovou žloutkovou náplní, která je sametově jemná a bohatě sladká. Tento dezert je ideální pro slavnostní příležitosti nebo jako lahodný doplněk ke kávě či čaji.

30 min
Čas přípravy
20 min
Čas vaření
Suroviny

Těsto:

180 g
máslo
100 g
moučkový cukr
100 g
mleté vlašské ořechy
1 lžíce
kakao
220 g
hladká mouka

Žloutkový krém:

2 ks
žloutky
3 bal.
vanilkový cukr
4 lžíce
krystalový cukr
3 lžíce
hladká mouka
125 ml
mléko
80 g
máslo
3 lžíce
likér

Dále budeme potřebovat:

na obalení
kokos
ozdoby Dr. Oetker
Postup receptu
Vytisknout
  1. Utřeme máslo s moučkovým cukrem do nadýchané pěny, poté vmícháme kakao a oříšky, a nakonec postupně přisypeme hladkou mouku.
  2. Nejprve si přichystáme formičky, které lehce potřeme olejem. Poté do nich naneseme těsto a umístíme na pečicí plech. Pečeme v troubě vyhřáté na 180 stupňů přibližně 20 minut. Z této dávky lze připravit 80 kusů, což odpovídá 40 mušličkám nebo oříškům.
  3. Nad parou vyšleháme žloutky s vanilkovým a krystalovým cukrem a moukou. Postupně do směsi přiléváme mléko a pak ji odstavíme z vodní lázně. Směs přeneseme na mírný oheň a vaříme, dokud nezhoustne. Jakmile získáme hustý pudink, odstavíme a necháme vychladnout. Po vychladnutí vmícháme máslo a likér a celou směs vyšleháme mixérem do hladkého krému.
  4. Okraje každé mušličky (nebo oříšku) nejprve ponoříme do čokolády, aby kokos na nich lépe držel, a poté je obalíme v kokosu.
  5. Krém naplníme do cukrářského sáčku a nastříkáme na jednu polovinu mušličky (nebo oříšku). Poté na ní umístíme perličku (například ozdobu od Dr. Oetker) a přikryjeme druhou polovinou.

 

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář