NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Nepečené cukroví Jednoduchý a rychlý Vánoční recept na griliášové karamelové řezy
Jednoduchý a rychlý Vánoční recept na griliášové karamelové řezy
Jednoduchý a rychlý Vánoční recept na griliášové karamelové řezy
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Karambola Karambola    ·   6.11.2023

Jednoduchý a rychlý Vánoční recept na griliášové karamelové řezy

Obvykle se vyhýbám vysokým griliášovým řezům, které se během krájení rozpadají. Možná mám špatný recept, ale stále preferuji starou osvědčenou verzi, kde si karamel připravuji ručně. Je fantastická s ořechy a můžete si přidat i sušené ovoce nebo kokos podle svého gusta.

20 min
Čas přípravy
Suroviny
250 g
krystalový cukr
250 g
tuk nebo máslo
1 plechovka
Salko (zahuštěné slazené mléko)
250 g
sekané ořechy
8 ks
dortové oplatky
Postup receptu
Vytisknout
  1. Na mírném ohni v hlubší pánvi necháme cukr zkaramelizovat. Důležité je nezamíchat, abychom se vyhnuli tvorbě hrudek. Počkáme, dokud se cukr nerozpustí a vytvoří karamel a pak přidáme kostičky nakrájeného másla. Musíme být opatrní, protože to může prskat. Mícháme, dokud se máslo úplně nerozpustí, a poté přidáme zahuštěné slazené mléko, které necháme vařit asi 5 minut.
  2. Nakonec přimícháme ořechy a necháme vařit 3 minuty. Nadále mícháme, abychom zabránili připálení karamelu a zajišťovali, že griliášové řezy nebudou hořké.
  3. Po odstavení necháme směs mírně vychladnout, ale opravdu jen mírně. Ještě teplé ji naneseme na oplátku. Poté položíme druhý oplátek na vrch a mírně zatlačíme a zatížíme, ideálně alespoň přes noc, nejlépe do druhého dne.
  4. Poté nakrájíme směs na řezy a podle preference můžeme ještě přidat polevu z čokolády, ale není to nutné.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář