Jogurtový krémeš s piškoty

Klasický krémeš vylepšený o dětské kulaté piškoty. Z plechu zmizí za pár minut, za to vám ručím. Autor: cleopatra Velmi osvěžující krémeš vhodný na tyto horké dny. Já jsem použila malý plech, takže na velký třeba suroviny přizpůsobit.

Přidal:, 13.7.2015
Kategorie: Moučníky
Recept Jogurtový krémeš s piškoty

Suroviny

Těsto:
200 glistové těsto
Nádivka 1:
500 mlmléko
2 bal.vanilkové pudinky
4 lžícecukru
150 mlbílý jogurt
Nádivka 2:
250 mlšlehačka
250 mlbílý jogurt smetanový
1 bal.želatinový ztužovač Dr.Oetker
dle chuticukr
Kromě toho:
dle potřebykulaté piškoty

Postup přípravy

  1. Velmi osvěžující krémeš vhodný na tyto horké dny. Já jsem použila malý plech, takže na velký třeba suroviny přizpůsobit. Nejprve upečeme listové těsto, já jsem použila polovinu z jednoho balení.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  2. Na přípravu první náplně uvaříme v mléce 2 vanilkové pudinkové prášky a 4 lžíce cukru, případně podle chuti osladíme. Po uvaření necháme trochu odstát a ještě do horkého vmícháme jogurt. Nalijeme na upečené těsto a hned můžeme ukládat piškoty.
  3. Necháme vychladnout. Na druhou náplň utřeme jogurt a cukrem podle chuti, vyšleháme šlehačku do tuha. Želatinový ztužovač za studena připravíme podle návodu, já používám Dr.Oetker, ještě nikdy mě nezklamal. Do vyšlehané smetany vmícháme jogurt a ztužovač, pracujeme rychle, protože tuhne. Ozdobíme podle fantazie, strouhanou čokoládou, grankem .... Já jsem dala čokoládovou rýži, necháme ztuhnout a papáme:-) Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky