NejRecept.cz Dezerty Moučníky Karamelově sněhové řezy
Karamelově sněhové řezy
Recept Karamelově sněhové řezy
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Marta Mlyn    ·   19.4.2017

Karamelově sněhové řezy

Dost sladký koláček, ale někdy je potřeba dopřát si i takové množství cukru a obalit své nervy. Je lahodný a velmi chutný. Obvykle tento koláček dělávám na svátky, letos jsme ho měli na Velikonoce. Někdo připravuje krém pouze z karamelového salka a másla, já dělám klasický karamel z obyčejného cukru. Je to jednoduché a netřeba se toho bát. Z karamelového salka určitě krém připravíte rychleji, ale chutnější je to z domácího karamelu. Autor: Marta M.

Sdílet na Facebooku
Suroviny

Těsto:

8 ks
vajíčka
8 PL
kr. cukr
8 PL
polohrubá mouka
1 ks
prášek do pečiva
1 PL
kakao
8 PL
vlažná voda

Sněhové těsto:

5 ks
bílky
250 g
krystalový cukr

Náplň:

5 ks
žloutků
300 g
kr. cukr
250 ml
smetana ke šlehání
300 ml
mléka
1 ks
zlatý klas
300 g
máslo
Postup receptu
Vytisknout
  1. Bílky šlehám s cukrem do tuhé pěny, postupně přidám žloutky, vodu, mouku s práškem do pečiva a kakaem. Vyliju na dva plechy vystlané pečícím papírem. Peču na 180 stupňů cca 20 minut.
  2. Sněhové těsto:
    Bílky šlehám nad párou a postupně přidávám cukr. Těsto vyliju na vymazaný papír a pomalu suším v mírně vyhřáté pootevřené troubě při 130 stupních cca 1 hod.
  3. Náplň:
    Kr. cukr zkaramelizovat, zalijeme smetanou a míchát, dokud se nerozpustí. V mléce rozmícháme žloutky a zlatý klas a vyliju do karamelu. Uvařím hustou kaši.
  4. Do vychladlé vmícháme máslo a ještě krátce šleháme.
  5. Upečené těsto namažu 1/3 krému na to dám sněhový plát namažu 1/3 krému. Položím druhý plat a namažu zbylým krémem. Ozdobím strouhanou čokoládou.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář