Kokosové obdélníčky s hříbkem

Tak a při tomto vánočním cukroví jsem se pořádně vyhrála. Pokud máte čas a chuť, i takto dokážete vyzdobit vánoční cukroví. Koupila jsem si v obchodě novou formičku, tak jsem musela vyzkoušet :) mé fantazii se meze nekladou, proto jsem si vymyslela trochu složitější vzory, hříbky, které jsem udělala z poloviny mandle a z tmavé čokolády jsem vytvořila klobouček. Na trávu jsem použila zelený kokos, ten už dostanete téměř v každém supermarketu, nebo si ho umíte i doma pomocí potravinářského barviva obarvit. Tak šup do přípravy. Autor: Petra H.

Recept Kokosové obdélníčky s hříbkem

Suroviny

Suroviny:
250 ghladké mouky
120 gcukr moučka
200 gtuku
100 gmletého kokosu
1 bal.vanilkový cukr
Krém:
150 mlmléka
80 gmletého kokosu
80 gcukr moučka
80 gmletých piškotů
100 gmásla
podle chutirum
Poleva:
150 gbílé čokolády
75 gOmegy

Postup přípravy

  1. Krém:
    Svaříme mléko, cukr, kokos a necháme vychladnout. Potom vmícháme rozdrcené piškoty a rum. Utřeme máslo a vmícháme kokosovou hmotuTip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  2. Poleva: 
    Všechny suroviny rozpustíme ve vodní lázni.
  3. Ze všech surovin vypracujeme těsto, které necháme do druhého dne odležet. Těsto vyválíme, vykrajujeme obdélníčky, které dáváme na plech vyložený pečícím papírem a upečeme.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  4. Půlku vychladlých obdélníčků namočíme do bílé čokoládové polevy a než poleva zaschne, položíme půlku mandle a spodní část posypeme zeleným kokosem.
  5. Necháme zaschnout a potom na vrchní část mandle kápneme trochu tmavé čokolády jako klobouček hříbku.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  6. Po zaschnutí slepíme kolečka kokosovým krémem.