NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Kokosové cukroví Kokosová vosí hnízda ve svátečním hávu
Kokosová vosí hnízda ve svátečním hávu
Recept Kokosová vosí hnízda ve svátečním hávu
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
adkas adkas    ·   15.11.2018

Kokosová vosí hnízda ve svátečním hávu

Tento recept od mé virtuální kamarádky Darinky mě už dříve zaujal. Letos jsem se rozhodla kokosový kmen, který u nás mezi vánočními cukrovinkami nemůže chybět, nahradit kokosovými hnízdy. No a protože už přichází čas vánoční, tak jsem je i vyzdobila. Měli vypadat jako mikulášské čepice, ale trochu jsem to pomotala, protože až pak jsem si uvědomila, že ten kokos měl být červený a nahoře měla být malá bílá kulička. No nevadí, ale i tak byla vynikající hlavně pro mou dcerku, která patří mezi milovnice kokosu. Autor: Adkas

45 min
Čas přípravy
Sdílet na Facebooku
Suroviny
300 g
kokos
1 plechovka
slazené kondenzované mléko zahuštěné
100 g
sušeného mléka
150 g
moučkový cukr
dětské piškoty
bílá čokoláda
červené bonbóny na ozdobu
kokos na ozdobu
Postup receptu
Vytisknout
  1. Vše smícháme v misce. Salko je dobře přidávat postupně, abyste měli masu přiměřené hustoty. Já jsem použila celou konzervu a bylo to tak akorát.
  2. Do formiček na úlky vtisneme kousek kokosové masy. Pokud by se vám přece jen masa na formičku lepila, můžete si ji mírně "namočit" do moučkového cukru před vtlačením do formičky.
  3. Opačným koncem vařečky uděláme ve spodní části dírku a naplníme ji nutellou. Na nutellu můžete použít malý hrubší sáček s odstřiženým koncem.
  4. Potom přiložíme piškotku a máme hotovo. Já jsem ještě máčela do bílé čokolády, pak šup do kokosu a přiložila jsem ještě červený bonbón.

Můj blog: Adkas

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář