NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Kokosové cukroví Kokosové vanilkové rohlíčky
Kokosové vanilkové rohlíčky
Recept Kokosové vanilkové rohlíčky
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Janaha    ·   24.10.2016

Kokosové vanilkové rohlíčky

Konečně jsem našla dobrý recept na voňavé kokosové rohlíčky, podle naší chuti ... odkdy jsem je poprvé vyzkoušela, zařadila jsem je mezi naše oblíbené. Rohlíčky jsou bez vajíčka, rychlé, jednoduché, křehké a voňavé a nemusí se péct dlouho dopředu, jak některé jiné recepty. Autor: Janaha

Sdílet na Facebooku
Suroviny
250 g
hladké mouky
200 g
másla
100 g
jemně strouhaný sušený kokos
50 g
moučkový cukr
2 lžíce
rumu
moučkový a vanilkový cukr na obalování
Postup receptu
Vytisknout
  1. Všechny suroviny smícháme rukama v misce (máslo nechám dříve povolit - změknout). Toto těsto se trochu těžší mísí, je třeba trpělivě mísit, dokud se nespojí dohromady. Pokud se vám nedá spracovat přidejte opatrně (po lžičkách) trochu mléka (ale pokud nemusíte, nedávejte).
  2. Pak těsto přeložíme na pomoučený vál, spracujeme bochník a dáme do lednice pořádně zchladit, protože s měkkým těstem se špatně pracuje.
  3. Po asi 1 - 2 hod. vytáhneme ochlazené těsto z chladničky a na pomoučeném vále rukama vytvarujeme váleček, nakrájíme ho na stejné kousky a z každého rychle rukama udělám růžek.
  4. Rohlíčky ukládáme na plech vyložený papírem na pečení. Nedáváme velmi hustě, já mám plech 30 x 40 cm a dávám péct najednou 20 rohlíčků (5 řad po 4 ks).
  5. Pekla jsem na 180 ° asi 10 minut (řiďte se svou troubou - každá trouba peče jinak). Rohlíčky by měli i po upečení zůstat pěkné bledé, pouze zespodu upečené do světlehnědy.
  6. Nepečte je zbytečně dlouho, aby se vám nevysušily. Necháme je na plechu vychladnout (po upečení jsou velmi měkké a křehké, vypadají jako nedopečené, ale to ať vás nemýlí) a ještě vlažné obaluji v moučkovém cukru smíchaném s vanilkovým cukrem. Z této dávky těsta jsem udělala asi 50 rohlíčků.

Můj blog: Recepty z mojej kuchyne

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář