NejRecept.cz Dezerty Koláče Krémový kokosový zákusek - kokosové řezy
Krémový kokosový zákusek - kokosové řezy
Recept Krémový kokosový zákusek - kokosové řezy
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Petra H Petra H    ·   4.12.2014

Krémový kokosový zákusek - kokosové řezy

Výborná kokosová lahůdka, která potěší milovníky kokosu. Už jsem dělala mnoho kokosových zákusků, ale tento radím mezi top tři. Lahodný krém v kombinaci s kokosovým a kakaovým těstem je nebíčko v tlamičce. Vyplatí se spotřebovat i těch 7 vajec. Bílky do těsta a žloutky do krému. Žloutkový krém je podle mě nejlepší krém, jaký víte připravit do sladkých dezertů. Autor: Petra

Sdílet na Facebooku
Suroviny

Těsto:

7 ks
vaječné bílky
300 g
kr. cukr
100 g
kokos
5 lžic
polohrubá mouka

Těsto II .:

4 ks
vejce
5 lžic
kr. cukr
4 lžíce
polohrubá mouka
1 lžíce
kakao

Krém:

7 ks
žloutky
7 lžic
mléko
6 lžic
moučkový cukr
250 g
máslo
100 g
hořká čokoláda
Postup receptu
Vytisknout
  1. Bílky si vyšleháme s cukrem na tuhý sníh. Když máme připravený tuhý sníh, přimícháme kokos a mouku. Takto připravené těsto si natřeme na plech, který jsme vymazali tukem a vysypali moukou.
  2. Vyšleháme si vajíčka s cukrem na těsto II. Když máme vyšlehané vajíčka do pěny, přidáme kakao a nakonec i mouku. Takto vyšlehané těsto si natřeme na kokosové a dáme spolu péct. Pečeme při teplotě 180 stupňů pěkně do zlata.
  3. Připravíme si krém. Žloutky si spolu s cukrem a mlékem vyšleháme nad párou na hustý krém. Necháme vychladnout. Máslo si vymícháme do pěny a postupně přidáváme hustou žloutkovou hmotu. Natřeme na upečené těsta. Vrch polijeme čokoládou. Necháme ztuhnout. Dobrou chuť!
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář