Krtkův dort k narozeninám

Tento dort byla taková moje improvizace - dle přání mého mladšího syna. Autor: Lenulka

Recept Krtkův dort k narozeninám

Suroviny

Těsto :
400 gpolohrubé mouky
200 gkrupicového cukru
200 ghery
1 ksprášek do pečiva
2 lžícekakaa
4 ksvejce
1 ksvanilkový cukr
dle potřebymléko
citronová kůra
Krém + náplň :
3 ksbanány
500 gtvaroh
250 mlsmetana ke šlehání
250 gzakysaná smetana
1 ksželatinový ztužovač
1 ksvanilkový cukr
dle chuticukr
čokoládová rýže
Na dozdobení :
strouhaný kokos
zelené barvivo
květinky z jedlého papíru
krteček - marcipánový

Postup přípravy

  1. Heru s cukrem a vanilkou důkladně utřeme a potom postupně zašleháme vajíčka. Nakonec přidáme mouku s práškem do pečiva, kakao a citronovou kůru a vše zamícháme. Podle potřeby můžeme přidat trochu mléka. Připravené těsto dáme na vymazaný a hrubou moukou vysypaný plech. Pečeme na 200° asi 30 minut.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  2. Hotový korpus necháme vychladnout a na něm si vyznačíme kruh, kde bude krtičák. Nožem si naznačíme asi 1 cm hluboko a tento kruhový prostor /1 cm hluboko/ vydlabeme lžičkou.Tuto drť dáme do misky. Do tohoto výřezu narovnáme podélně prokrojené banány.
  3. Krém : Do misky si dáme tvaroh, zakysanou smetanu a vanilku a promícháme. V jiné misce si připravíme želatinový ztužovač - podle návodu. V další misce ušleháme šlehačku do tuha. Připravený ztužovač vmícháme do směsi tvarohu a nakonec lehce vmícháme šlehačku.Dle chuti můžeme ještě dosladit. Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Část krému použijeme na ozdobení louky- povrch korpusu lehce potřeme krémem a posypeme obarveným kokosem. Do ostatního krému lehce vmícháme čokoládovou drť nebo rýži. Připravenou směs navršíme na banány - ve tvaru krtince a povrch posypeme a lehce přitlačíme, aby se na krém nalepila - drtí z upečeného korpusu .
  5. Na závěr rozmístíme na louku květinky a na krtičák posadíme Krtečka. Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  6. Tento dort byla taková moje improvizace - dle přání mého mladšího syna.