Křupavé muffiny s novým kořením

Křupavé muffiny s novým kořením. Autor: sonizna

Přidal:, 11.3.2016
Kategorie: Muffiny a Cupcakes, Dezerty, Moučníky
Recept Křupavé muffiny s novým kořením

Suroviny

Suché ingredience:
150 gmouka polohrubá
75 gcukr moučka
1/2 lžičkykypřící prášek
1/4 lžičkynové koření
1 špetkasůl
Tekuté ingredience:
4 lžícemáslo
1 ksvejce
100 mlmléko polotučné
1/4 lžičkyvanilkový extrakt
Na drobenku:
35 ghrubá mouka
35 gcukr krystal
1/4 lžičkynové koření
2 lžícemáslo

Postup přípravy

  1. Lžičkou si nabereme půl lžičky kuliček nového koření – je lepší nadrtit si je doma, chuť a aroma nového koření je pak výraznější. Nyní je rozdrtíme v hmoždíři.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  2. Nejprve si připravíme drobenku, kterou bude potřeba ještě chladit. Do misky nasypeme hrubou mouku, cukr krystal a polovinu nadrceného nového koření. Přidáme máslo a prsty zpracováváme v drobenku. Drobenku necháme odpočívat v lednici na dobu, po kterou budeme chystat těsto na muffiny.
  3. Nyní postupujeme tradičně – v jedné misce smícháme tekuté ingredience: vejce, mléko, vanilkový extrakt a rozpuštěné, ale studené máslo (nechceme, aby se nám vejce srazilo). V druhé misce smícháme suché ingredience: nejprve mouku s kypřícím práškem, poté přidáme cukr, sůl a zbytek drceného nového koření. Nakonec obě misky smícháme dohromady.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  4. Vymažeme si formu na muffiny – případně ji vyložíme ozdobnými košíčky. Ty pak naplníme těstem do 2/3 výšky formiček a posypeme připravenou drobenkou. Pečeme na 200 °C asi 20 minut.
  5. Za tu dobu nám drobenka vytvoří nádhernou křupavou krustičku.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce