Křupavé muffiny s novým kořením

Křupavé muffiny s novým kořením. Autor: sonizna

Přidal:, 11.3.2016
Kategorie: Muffiny a Cupcakes, Dezerty, Moučníky
Recept Křupavé muffiny s novým kořením

Suroviny

Suché ingredience:
150 gmouka polohrubá
75 gcukr moučka
1/2 lžičkykypřící prášek
1/4 lžičkynové koření
1 špetkasůl
Tekuté ingredience:
4 lžícemáslo
1 ksvejce
100 mlmléko polotučné
1/4 lžičkyvanilkový extrakt
Na drobenku:
35 ghrubá mouka
35 gcukr krystal
1/4 lžičkynové koření
2 lžícemáslo

Postup přípravy

  1. Lžičkou si nabereme půl lžičky kuliček nového koření – je lepší nadrtit si je doma, chuť a aroma nového koření je pak výraznější. Nyní je rozdrtíme v hmoždíři.Tip: Jahodový džem bez chemie
  2. Nejprve si připravíme drobenku, kterou bude potřeba ještě chladit. Do misky nasypeme hrubou mouku, cukr krystal a polovinu nadrceného nového koření. Přidáme máslo a prsty zpracováváme v drobenku. Drobenku necháme odpočívat v lednici na dobu, po kterou budeme chystat těsto na muffiny.
  3. Nyní postupujeme tradičně – v jedné misce smícháme tekuté ingredience: vejce, mléko, vanilkový extrakt a rozpuštěné, ale studené máslo (nechceme, aby se nám vejce srazilo). V druhé misce smícháme suché ingredience: nejprve mouku s kypřícím práškem, poté přidáme cukr, sůl a zbytek drceného nového koření. Nakonec obě misky smícháme dohromady.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  4. Vymažeme si formu na muffiny – případně ji vyložíme ozdobnými košíčky. Ty pak naplníme těstem do 2/3 výšky formiček a posypeme připravenou drobenkou. Pečeme na 200 °C asi 20 minut.
  5. Za tu dobu nám drobenka vytvoří nádhernou křupavou krustičku.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.