Krůtí prsa v jablečném těstíčku

Dnes jsem zkusila nové hlavní jídlo, které bylo tak fantastické, že nezůstal ani jeden kousek masa. Nejdříve jsem byla skeptická, co z toho může vyjít, jak to může chutnat, ale nakonec to byla delikatesa. Pokud máte hodně jablek, což určitě máte, neboť nyní právě začíná jablečná sezóna, určitě zkuste, doporučuji. Autor: Milka

Přidal:, 15.8.2018
Kategorie: Krůtí, Maso, Oběd
Čas přípravy:
Čas vaření:
Recept Krůtí prsa v jablečném těstíčku

Suroviny

1 kgkrůtí prsa
podle chutisůl, pepř
2 dlmléka
6 ksvajec
3 ksjablka neoloupané
podle potřebyvepřové sádlo
na špic nožeprášek do pečiva
8 PLhladká mouka

Postup přípravy

  1. Krůtí prsa si nakrájíme na řízky, slabě naklepeme, osolíme, opepříme a necháme trochu odpočinout. Mezitím si připravíme těstíčko.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  2. Jablka nastrouháme na struhadle. Do misky si dáme celá vajíčka, sůl, pepř, na špic nože prášku do pečiva a vyšleháme. Přidáme mléko, hladkou mouku a vymícháme na hustší těstíčko. Nakonec přidáme strouhané jablka. Těstíčko má být hustší, aby nám z masa neuteklo :).
  3. Na talíř si připravíme hladkou mouku, v ní budeme řízky obalovat. Zároveň je hned obalíme v těstíčku a snažíme se, aby bylo na mase čím více strouhaných jablíček.Tip: Jahodový džem bez chemie
  4. Nyní řízky smažíme na slabším plameni, aby se dobře propekly z jedné i z druhé strany. Lepší jsou červené jablka, protože je na mase pěkně vidět. K masu jsem udělala vařené brambory pokrájené na kostky s petrželkou.